Atkal cieš neuzmanīgas smēķēšanas dēļ

28.04.2011

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 27.aprīļa plkst. 6:30 līdz 28.aprīļa 6:30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēmis 98 izsaukumus. Kopumā dzēsts 81 ugunsgrēks, no tiem 51 kūlas ugunsgrēks, veikti 5 glābšanas darbi, bet 10 bija maldinoši izsaukumi. Ugunsgrēkos cietuši divi cilvēki.


Vakar, plkst. 22:11, VUGD Jelgavas daļas ugunsdzēsēji saņēma informāciju, ka Jelgavā Lietuvas šosejas un Miera ielas krustojumā ir aizdegusies smagā automašīna. Iespējams bojājumi bremžu sistēmā izraisīja ugunsgrēku, kā rezultātā dega automašīnas brezenta pārsegs, ritošā daļa un riepas 10m2 platībā. Riepas sprādziena rezultātā apmēram 52 gadus vecais automašīnas šoferis guva rokas traumu un tika nogādāts slimnīcā.

Vakar, plkst. 20:47, VUGD saņēma informāciju no Alūksnes Jāņkalna ielas divstāvu dzīvojamās mājas iedzīvotājiem, ka mājā ir jūtami dūmi. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka no pirmā stāva dzīvokļa nāk dūmi. Tā kā dzīvokļa saimnieks uz klauvēšanu pa durvīm nereaģēja, ugunsdzēsēji glābēji atlauza dzīvokļa durvis un konstatēja, ka dzīvoklī atrodas vīrietis alkohola reibumā. Dzīvoklī bija arī neliels piedūmojums. Vīrietis no dzīvokļa tika evakuēts un, meklējot piedūmojuma cēloņus, tika konstatēts, ka otrā istabā gruzd dīvāns 2m2 platībā. Vīrietis, kurš bija saelpojies dūmus, tika nodots mediķiem. Iespējamais ugunsgrēka iemesls ir neuzmanīga smēķēšana.

Vakar, plkst. 19:01, tika saņemta informācija, ka Rīgā, Jaunciema gatvē deg pamestas garāžas. Kopējā degšanas platība bija 1000m2, dega vienstāvu ķieģeļu ēkas koka jumta pārsegums. Notikuma vietā strādāja trīs autocisternas.
 Aizvadītajā diennaktī reģistrēts 51 kūlas ugunsgrēks, no tiem lielākie:
 15 ha – Rīgā Ezermalas ielā;
 12 ha – Iecavas novadā pie Iecavas stacijas;
 10 ha – Krustpils novada Variešu pagastā;
 8 ha – Jēkabpilī Zilānu ielā;
 7 ha kūla, malka un kokmateriāli 9m2 – Amatas novada Skujenes pagastā;
 3 ha – Alūksnes rajona Apes pagastā;
 2 ha – Strenču novada Sedā;
 1,5 ha kūla un siena ruļļi Dagdas novada Ezernieku pagastā;
 1,5 ha – Limbažu novada Viļķenes pagastā;
 1 ha – Ludzā Zvirgzdenes ielā, Līgatnes novada Līgatnes pagastā, Kuldīgā Kuldīgas apvedceļa un Ēdoles ielas krustojumā, Rēzeknes novada Griškānu pagastā, Strenču novada Jērcēnu pagastā, Strenču novada Sedā;
 1 ha kūlas un 5000m2 meža Krāslavā;
 Kopumā šogad reģistrēti jau 1228 kūlas ugunsgrēki. Apkopojot šī gada VUGD reģistrētos kūlas ugunsgrēkus, visvairāk pērnā gada zāles dedzināšanas gadījumu reģistrēts:
• Rīgas reģions – 347 kūlas ugunsgrēki;
• Zemgales reģions – 305 kūlas ugunsgrēki;
• Latgale – 291 kūlas ugunsgrēks;
• Vidzemes reģions – 158 kūlas ugunsgrēks;
• Kurzemes reģions – 127 kūlas ugunsgrēki.
 VUGD aicina saudzēt apkārtējo vidi, savu un kaimiņa īpašumu, kā arī veselību!


2011.gada 28.aprīlī
Sagatavoja:
Viktorija Šembele
VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste
Tel. 29468106
E-pasts: Viktorija.sembele@vugd.gov.lv

 

 

 

 


Atpakaļ