Talkas laikā atrod senas laivas atliekas un mīnu

30.04.2011

Sestdien, 30.aprīlī, Iekšlietu sistēmas lielās talkas laikā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) ūdenslīdēji no Daugavas dzelmes izcēla senas laivas atliekas, bet Daugavas krastā iekšlietu sistēmas darbinieki atrada nelielu mīnmetēja mīnu, turklāt tā bija nevis 2.pasaules kara mantojums, bet gan daudz jaunāka. Uz notikuma vietu tika izsaukti specvienības OMEGA darbinieki, kuri to apskatīja, aizveda no talkas vietas un tālāk to neitralizēs.


 Ūdenslīdēji no Daugavas izcēla arī laivas daļu un, spriežot pēc izmantotajiem materiāliem un izgatavošanas veida, tā varētu būt 50 – 100 gadus vecs roku darbs. Par atradumu tika informēts Daugavas muzejs Doles salā un nākamnedēļ muzeja darbinieki, to apskatot, jau precīzāk noteiks tās vecumu un vēsturisko vērtību, kā arī nolems, kāda būs laivas atlieku nākotne.

Kopumā Iekšlietu sistēmas lielajā talkā strādāja apmēram 100 iekšlietu sistēmas darbinieki, kuri kopumā ar Daugavas krastā esošajiem atkritumiem piepildīja vairāk nekā 300 maisus.
 VUGD ūdenslīdēji no Daugavas dzelmes izvilka vairāk nekā 10 riepas, kā arī daudz dažādu sadzīves priekšmetu.

Pēc labi padarīta darba talcinieki pulcējās Ugunsdzēsības un civilās aizsardzības koledžas (UCAK) teritorijā, kur uz koledžas darbinieka īpaši veidotā grila tika ceptas desiņas, kā arī pārspriesti talkas atradumi un piedzīvojumi. Uztaisītais grils ir unikāls, jo tas sastāv tikai no nolietotas ugunsdzēsības tehnikas detaļām. Grila izgatavošana ilga divas nedēļas – kopš brīža, kad UCAK uzzināja, ka Iekšlietu sistēmas lielā talka norisināsies teritorijā, kuru atpūtai un sportam izmanto koledžas kadeti un pasniedzēji.

Talkā piedalījās iekšlietu ministre Linda Mūrniece, ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone, visu iekšlietu dienestu vadītāji, bijušais iekšlietu ministrs Ivars Godmanis un bijušais Drošības policijas priekšnieks Jānis Apelis, kā arī Ugunsdzēsības un civilās aizsardzības koledžas kadeti, ministrijas un dienestu darbinieki.

Talkā tika sakopts Daugavas krasts starp Ķengaraga ielu un Dienvidu tiltu.

Informāciju sagatavoja:
Viktorija Šembele
VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste
Tel.: 67075854, 29468106
Viktorija.sembele@vugd.gov.lv


Atpakaļ