VUGD svin dzimšanas dienu un aicina ciemos

11.05.2011

17.maijā, dienā, kad Ugunsdzēsība Latvijā svin 146.dzimšanas dienu un pirmo reizi oficiāli tiek atzīmēta Ugunsdzēsēju glābēju diena, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) rīko atvērto durvju dienu un aicina ciemos visus interesentus.


Šajā dienā no plkst. 11.00-15.00 visās VUGD daļās un posteņos tiks gaidīti ciemiņi, kuriem būs iespēja iepazīties ar ugunsdzēsēju glābēju ikdienu, apskatīt VUGD tehniku, izmēģināt, cik sver ugunsdzēsēju inventārs, uzģērbt ugunsdzēsēju glābēju kaujas tērpu un saņemt atbildes uz visiem interesējošiem jautājumiem, kā arī nofotografēties ar ugunsdzēsējiem un VUGD tehniku. Ugunsdzēsēji glābēji ciemos gaidīs gan bērnus, gan pieaugušos.

Kā norāda VUGD priekšnieks majors Oskars Āboliņš: „Pirmo oficiālo Ugunsdzēsēju glābēju dienu mēs gribam atzīmēt īpaši, organizējot svētkus ne tikai mums, bet arī visiem Latvijas iedzīvotājiem. Aicinu visus izmantot šo iespēju, kad vienu dienu visu depo durvis būs atvērtas, atnākt un uzzināt, kāds skats paveras no ugunsdzēsēju mašīnas, cik ātri tā brauc un cik daudz mašīnā ir ūdens, no kā sastāv ugunsdzēsēja glābēja kaujas tērps un cik ātri to var uzģērbt.”

Pirmo reizi atzīmējot Ugunsdzēsēju glābēju dienu divās VUGD daļās notiks unikāli un līdz šim nebijuši pasākumi. VUGD Rīgas 1.daļā, Maskavas ielā 3, no plkst.12.00 uzstāsies Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas audzēkņi. Skatītāji varēs vērot gan baletdejotāju priekšnesumus, gan klausīties pūtēju orķestra un citu mūziķu izpildītos skaņdarbus. Savukārt, no 13:30, Rīgas 1.daļas telpās, kur ikdienā stāv ugunsdzēsēju automašīnas, uzstāsies Rīgas 3.mūzikas skolas audzēkņi.

Savukārt, Liepājas 1.daļā, Ganību ielā 63/67, no plkst. 11:00-16:00 uzstāsies 30 Liepājas mūzikas koledžas audzēkņi, kuri sniegs dažādus priekšnesumus. Sanākušajiem bērniem tiks rīkoti dažādi konkursi, kā arī tiks dota iespēja ar krītiņiem uz asfalta uzzīmēt savus novēlējumus ugunsdzēsējiem dzimšanas dienā.

Atzīmēt Latvijas ugunsdzēsības 146.gadadienu plānoti arī vairāki citi nozīmīgi pasākumi.
Pirmdien, 16.maijā, plkst. 13:00 Latvijas ugunsdzēsības muzejā, Hanzas ielā 5, Rīgā, notiks Ugunsdzēsības Latvijā 146.gadadienai veltīts svinīgais pasākums, kurā tiks apbalvoti labākie ugunsdzēsēji glābēji un pasniegts apbalvojums „Par pašaizliedzību”. Pasākumā piedalīsies arī iekšlietu ministre Linda Mūrniece.

17.maijā, Balvu daļa atzīmēs 100 gadu jubileju. Šajā dienā plānota VUGD tehnikas demonstrēšana un brauciens cauri pilsētai, izstādes, kas veltīta VUGD Balvu daļas vēsturei, atklāšana Balvu novada muzejā, kā arī brīvprātīgo ugunsdzēsēju karoga iesvētīšana Balvu katoļu baznīcā un labāko ugunsdzēsēju apbalvošana. Šajā dienā svinīgi tiks atklātas arī Madonas daļas renovētās garāžas.

18.maijā notiks VUGD Pļaviņu posteņa jauno telpu svinīgā atklāšana. Pļaviņu novada kultūras centrā plkst. 12:00 plānots svinīgais pasākums, kura laikā tiks apbalvoti labākie Zemgales reģiona ugunsdzēsēji glābēji, savukārt plkst. 13:00 notiks Pļaviņu posteņa jaunās ēkas svinīgā atklāšana, kas norisināsies Atvaru ielā 5.


2011.gada 11.maijā
Sagatavoja:
Viktorija Šembele
VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste
Tel. 29468106
E-pasts: Viktorija.sembele@vugd.gov.lv


Atpakaļ