Apbalvos labākos ugunsdzēsējus

13.05.2011

 Pirmdien, 16.maijā, plkst. 13:00, Latvijas Ugunsdzēsības muzejā notiks Latvijas ugunsdzēsības 146.gadadienai un Ugunsdzēsēju un glābēju dienai veltīts svinīgs pasākums, kura iekšlietu ministre Linda Mūrniece un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieks majors Oskars Āboliņš pasniegs Iekšlietu ministrijas (IeM) un VUGD apbalvojumus.


Par priekšzīmīgu dienesta pienākumu izpildi un sakarā ar Latvijas ugunsdzēsības 146.gadadienu, ar Iekšlietu ministrijas (IeM) Sudraba „Goda zīmi” tiks apbalvots VUGD Vidzemes reģiona brigādes Valmieras daļas inspektors dežurants (vada komandieris) kapteinis Aigars Jevdokimovs. Ar IeM Bronzas „Goda zīmi” tiks apbalvots VUGD Vidzemes reģiona brigādes Valmieras daļas ugunsdzēsējs glābējs (autovadītājs) kaprālis Ainārs Kalniņš, VUGD Vidzemes reģiona brigādes Valmieras daļas ugunsdzēsējs glābējs kaprālis Aleksejs Sitiņikovs, VUGD Vidzemes reģiona brigādes Valmieras daļas ugunsdzēsējs glābējs kaprālis Mārtiņš Stolers. Ar IeM Pateicību tiks apbalvoti divi VUGD darbinieki, ar IeM Goda rakstu – 16 VUGD darbinieki.

Par ieguldījumu ugunsdzēsības un glābšanas dienesta attīstībā un civilās aizsardzības sistēmas pilnveidošanā ar VUGD Zelta zīmi „Par nopelniem” tiks apbalvoti:
• Ainars Pencis – bijušais VUGD priekšnieks;
• Mihails Glazunovs – bijušais VUGD Ugunsdrošības uzraudzības pārvaldes priekšnieks;
• Igors Ponomarjovs – bijušais VUGD Ugunsdrošības uzraudzības pārvaldes priekšnieks;
Savukārt, ar VUGD Sudraba zīmi „Par nopelniem” tiks apbalvots bijušais VUGD Latgales reģiona brigādes Rēzeknes daļas komandieris Ivars Arbidāns.

Pasākuma ietvaros tiks pasniegts arī VUGD apbalvojums „Par pašaizliedzību” Jelgavas Amatu vidusskolas skolēniem Gatim Felsbergam un Artūram Kairovam, kuri, parādot drošsirdību un vīrišķību pašaizliedzīgi glābjot cilvēku dzīvības, 2011.gada 15. martā izglāba Jelgavā Lielupē ledū ielūzušu vīrieti un viņa meitu.

VUGD pateicības tiks pasniegtas arī diviem LR Saeimas deputātiem Vitālijam Orlovam un Mārim Dzelzskalnam par to, ka viņi iesniedza grozījumus normatīvajos aktos, lai 17.maiju noteiktu par Ugunsdzēsēju un glābēju dienu.

Sakarā ar aktīvo sadarbību starp VUGD un Nacionālajiem bruņotiem spēkiem (NBS) pretplūdu preventīvo pasākumu veikšanā ar VUGD Goda rakstu tiks apbalvotas piecas NBS amatpersonas.
        
Latvijas ugunsdzēsībai šogad aprit 146. pastāvēšanas gads. Rīgā 1864.gada nogalē pilsoņu grupa Ivana Himillera (sabiedrisks darbinieks, arī Rīgas Latviešu biedrības līdzdibinātājs) vadībā sāka veidot brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrību, un jau 1865.gada 17.maijā Rīgas brīvprātīgo ugunsdzēsēju komanda pirmo reizi izbrauca uz ugunsgrēku Vecrīgā.

Mediju pārstāvji laipni aicināti piedalīties pasākumā.
 

 
Sagatavoja:
Inga Vetere,
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece,
e-pasts: inga.vetere@vugd.gov.lv
Tel.67075871, 26183300


Atpakaļ