VUGD svin dzimšanas dienu un aicina ciemos

16.05.2011

Rīt, 17.maijā, atzīmējot Latvijas ugunsdzēsības 146.gadadienu un pirmo reizi Ugunsdzēsēju glābēju diena, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) rīko atvērto durvju dienu visās VUGD daļās un posteņos un aicina ciemos visus interesentus. Šobrīd VUGD daļu un posteņu apmeklējumam pieteikušies jau gandrīz 3000 bērnu no 89 izglītības iestādēm visā Latvijā.


Šajā dienā no plkst. 11.00-15.00 visās VUGD daļās un posteņos tiks gaidīti ciemiņi, kuriem būs iespēja iepazīties ar ugunsdzēsēju glābēju ikdienu, apskatīt VUGD tehniku, izmēģināt, cik sver ugunsdzēsēju inventārs, uzģērbt ugunsdzēsēju glābēju kaujas tērpu un saņemt atbildes uz visiem interesējošiem jautājumiem, kā arī nofotografēties ar ugunsdzēsējiem un VUGD tehniku. Ugunsdzēsēji glābēji ciemos gaidīs gan bērnus, gan pieaugušos.

Kā norāda VUGD priekšnieks majors Oskars Āboliņš: „Pirmo oficiālo Ugunsdzēsēju glābēju dienu mēs gribam atzīmēt īpaši, organizējot svētkus ne tikai mums, bet arī visiem Latvijas iedzīvotājiem. Aicinu visus izmantot šo iespēju, kad vienu dienu visu depo durvis būs atvērtas, atnākt un uzzināt, kāds skats paveras no ugunsdzēsēju mašīnas, cik ātri tā brauc un cik daudz mašīnā ir ūdens, no kā sastāv ugunsdzēsēja glābēja kaujas tērps un cik ātri to var uzģērbt.”
Pirmo reizi atzīmējot Ugunsdzēsēju glābēju dienu divās VUGD daļās notiks unikāli un līdz šim nebijuši pasākumi. VUGD Rīgas 1.daļā, Maskavas ielā 3, no plkst.12.00 uzstāsies Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas audzēkņi. Skatītāji varēs vērot gan baletdejotāju priekšnesumus, gan klausīties pūtēju orķestra un citu mūziķu izpildītos skaņdarbus. Savukārt, no 13:30, Rīgas 1.daļas telpās, kur ikdienā stāv ugunsdzēsēju automašīnas, uzstāsies Rīgas 3.mūzikas skolas audzēkņi.

Savukārt, Liepājas 1.daļā, Ganību ielā 63/67, no plkst. 11:00-16:00 uzstāsies 30 Liepājas mūzikas koledžas audzēkņi, kuri sniegs dažādus priekšnesumus. Sanākušajiem bērniem tiks rīkoti dažādi konkursi, kā arī tiks dota iespēja ar krītiņiem uz asfalta uzzīmēt savus novēlējumus ugunsdzēsējiem dzimšanas dienā.

Atzīmēt Latvijas ugunsdzēsības 146.gadadienu plānoti arī vairāki citi nozīmīgi pasākumi.

17.maijā, Balvu daļa atzīmēs 100 gadu jubileju. Šajā dienā plkst. 12:00 plānota Balvu brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības karoga iesvētīšana Balvu katoļu baznīcā, plkst. 13:00 sāksies VUGD tehnikas demonstrēšana un brauciens cauri pilsētai, savukārt plkst. 15:00 Balvu novada muzejā notiks svinīgs pasākums, kas veltīts Balvu daļas 100. gadadienai, kura ietvaros tiks atklāta izstāde, kas veltīta VUGD Balvu daļas vēsturei, kā arī notiks labāko ugunsdzēsēju apbalvošana.
Šajā dienā svinīgi tiks atklātas arī Madonas daļas renovētās garāžas.

2011.gada 16.maijā
Sagatavoja:
Viktorija Šembele
VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste
Tel. 29468106
E-pasts: Viktorija.sembele@vugd.gov.lv


Atpakaļ