Informācijas centrs informēs par projektu „Zagto un zudušo kultūras vērtību uzskaites pilnveidošana kultūras vērtību kontrabandas novēršanai un apkarošanai”.

16.05.2011

Rīt, 17.maijā pulksten 10 Iekšlietu ministrijas kompleksā Čiekurkalna 1.līnijā, 6.korpusā notiks Informācijas centra preses konference. Konferencē Informācijas centra speciālisti pastāstīs par projektu „Zagto un zudušo kultūras vērtību uzskaites pilnveidošana kultūras vērtību kontrabandas novēršanai un  apkarošanai tā ietvaros  izstrādātiem  publiskiem  elektroniskiem  pakalpojumiem - „Kultūras  objekta  apraksta  veidošana” un „Kultūras objekta statusa noteikšana” .


Šie elektroniskie pakalpojumi turpmāk nodrošinās iespējas  kultūras objektu īpašniekiem vai kultūras objektu valdītājiem  izveidot  standartizētu  kultūras objekta  aprakstu un  iespējas  noteikt  kultūras objekta aktuālo statusu – vai tas ir nozagts, izņemts kāda kriminālprocesa ietvaros vai atrasts.

Līdz ar to šie projekti dos lielu ieguldījumu gan nozagto kultūras vērtību ātrākā atrašanā, gan arī  Latvijas sadarbībai starptautiskā mērogā ātri un profesionāli apmainoties ar informāciju ar kolēģiem ārvalstīs gan kultūras jomā, gan tiesībsargājošo struktūru starpā.

Preses konferencē plāno piedalīties Iekšlietu ministrijas vadības, IeM Informācijas centra, Valsts policijas, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas, v/a „Kultūras informācijas sistēmas”, Kultūras ministrijas, muzeju, reliģisko organizāciju un antikvariātu pārstāvji. Preses konferences ietvaros ir plānota prezentācija, kuras ietvaros tiks sniegta vispārīgā informācija par projektu, kā arī izstrādāto e-pakalpojumu  praktiskā prezentācija.
 

Sagatavoja:
Ieva Rekšņa
LR Iekšlietu ministrijas
Aģentūru darba uzraudzības nodaļas
Vecākā referente
Tālr.: 67086196
Mob: 29130397
E-pasts: ieva.reksna@iem.gov.lv


Atpakaļ