Atvērto durvju dienā VUGD apmeklēja vairāk kā 4000 cilvēku

19.05.2011

Bērnu smiekli, čalas un sirsnība 17.maijā valdīja visās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) daļās un posteņos. Kopumā visā Latvijā, Atvērto durvju dienu ietvaros, VUGD daļas un posteņus apmeklēja vairāk kā 4000 cilvēku, lielākā daļa no tiem bija bērni. Visvairāk apmeklētāju bija Vidzemes un Latgales daļās.


Kā informēja ugunsdzēsēji glābēji, vislielākā interese bērniem bija tieši par ugunsdzēsēju mašīnām, kuras bērni apskatīja ne tikai no ārpuses, bet arī varēja iekāpt tajās. Sajūsmu bērnos arī izraisīja iespēja uzģērbt aizsargtērpu un uzlikt galvā ķiveri. Bērniem ugunsdzēsēji glābēji bija noorganizējuši arī praktiskās nodarbības dzēšanā.

 

 „Viens ir izlasīt, dzirdēt vai kaut kur redzēt, kā darbojas ugunsdzēsēji, bet pavisam cita lieta ir visu skatīt savām acīm - 17tonnīgo ugunsdzēsēju mašīnu, pašam izmēģināt, cik smagi ir zābaki un josta, kā ir elpot caur masku, kā precīzi raidīt ūdens strūklu,” uzsver Jaunsilavas pamatskolas 8. klases audzinātāja Marija Broņka.
Kā jau dzimšanas dienā, bērni ugunsdzēsējiem glābējiem dāvināja pašu gatavotus zīmējumus un ziedus, dziedāja dziesmas un skaitīja apsveikuma dzejolīšus. Piemēram, Jelgavas daļai tika uzdāvināta lejkanna ar tajā ievietotu dzelzs puķi, kas ir dāvinātāja paša gatavots. Šobrīd bērnu zīmējumi ir piekārti pie ugunsdzēsēju depo sienām un turpina priecēt ugunsdzēsējus glābējus. Sveikt ugunsdzēsējus svētkos nāca arī kolēģi no citiem dienestiem. Valsts policijas Iecavas iecirkņa un Iecavas novada pašvaldības policijas darbinieki VUGD Iecavas posteņa darbiniekus sveica ar ziediem un pateicās par darbu.

Visas dienas garumā ugunsdzēsēji glābēji saņēma daudzus pateicības vārdus pa darbu, ko viņi ikdienā veic.

 „Ar apbrīnojamu pacietību, bērniem saprotamā, vienkāršā  valodā brašie ugunsdzēsēji stāstīja 2.klases skolēniem par savas profesijas darba pienākumiem un specifiku, iepazīstināja ar aprīkojumu, atbildēja uz neskaitāmajiem jautājumiem, tādējādi ne vien aprakstot ugunsdzēsēju un glābēju darba gaitas, bet arī popularizējot savu profesiju. Nepiespiestā atmosfēra, interesantais stāstījums, praktiska darbošanās izraisīja patiesu interesi un pārdomas par savu nākotnes profesiju manos skolēnos,” norāda Špoģu vidusskolas skolotāja Guna Pētersone.
VUGD Liepājas 1.daļā kā viens no spilgtākajiem pasākuma akcentiem bija Liepājas mūzikas koledžas pūtēju orķestra priekšnesums depo garāžā, kur ikdienā stāv ugunsdzēsēju automašīnas. Turpat, garāžu priekšā, bērni uz asfalta zīmēja dažādus interesantus zīmējumus par ugunsdzēsējiem un viņu darbu.

Arī Rīgas 1.daļā skanēja mūzika. Priekšnesumus šeit sniedza Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas un Rīgas 3.mūzikas skolas audzēkņi. Skatītāji varēja vērot gan baletdejotāju priekšnesumus, gan klausīties pūtēju orķestra un citu mūziķu izpildītos skaņdarbus.
„Man ir patiess prieks, ka mums savā dzimšanas dienā izdevās sarīkot svētkus ne tikai sev, bet arī tik lielam skaitam interesentu. Paldies visiem, kas mūs apciemoja un sveica šajos svētkos. Bērniem patiesi izdevās skarbos ugunsdzēsējus aizkustināt ar saviem apsveikumiem,” norāda VUGD priekšnieks majors Oskars Āboliņš.


Viktorija Šembele
VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste
Tel. 29468106
E-pasts: Viktorija.sembele@vugd.gov.lv


Atpakaļ