Nodeg divi angāri lielā platībā

20.05.2011

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 19.maija plkst. 6:30 līdz 20.maija 6:30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēmis 28 izsaukumus. Kopumā dzēsti 12 ugunsgrēki, veikti 11 glābšanas darbi, bija arī pieci maldinoši izsaukumi. VUGD ugunsdzēsēji glābēji dzēsuši arī divus kūlas ugunsgrēkus. Ugunsgrēkos cietis viens cilvēks.


Vakar paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks izcēlās Rīgā, Maskavas ielā. Vēlu vakarā, plkst. 23:12, VUGD saņēma informāciju, ka divos angāros, kuri ir savā starpā savienoti, ir izcēlies ugunsgrēks. Tā kā pēc sākotnējās informācijas degšanas platība bija ļoti liela, šis tika izsludināts par paaugstinātas bīstamības ugunsgrēku un uz notikuma vietu tika izsūtītas 15 VUGD tehnikas vienības, no tām 10 autocisternas un divas autokāpnes. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties notikuma vietā, angāri jau dega ar atklātu liesmu un pilnā 2800m2 platībā. Vienā no angāriem, kura platība bija 2000m2, tika uzglabāti graudi, kā arī dažādas ierīces, iespējams, graudu pārstrādei. Savukārt, mazāka izmēra angārā, kura platība bija 800m2, atradās dažādi būvmateriāli. Ugunsdzēsējiem glābējiem no liesmām izdevās nosargāt daļu no ēkas, kur atrodas administratīvās telpas un vairākas dažādas nozīmes blakus esošās ēkas. Administratīvā ēka un angāri bija savā starpā savienoti. Ugunsgrēkā līdzās angāriem sadega arī autokrāvējs un divas kravas automašīnas. Ugunsgrēku izdevās lokalizēt plkst. 01:47, bet pilnībā likvidēt plkst. 06:14. Iespējamos ugunsgrēka iemeslus noskaidros Valsts policija.

Šonakt, plkst. 01:09, VUGD saņēma informāciju, ka Daugavpils novada Salienas pagastā ir izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg vienstāvīgs koka šķūnis un kūts, kuri atrodas zem viena jumta, 100m2 platībā. Ugunsgrēkā sadega arī malka, četras cūkas un viens vērsis. Mēģinot dzēst ugunsgrēku, muguras apdegumus guva apmēram 68 gadus vecs vīrietis, kurš tika hospitalizēt. Iespējamais ugunsgrēka iemesls ir īssavienojums.
Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji arī veikuši 11 glābšanas darbus.

Vakar, plkst. 15:30, VUGD saņēma informāciju, ka Krāslavā, Persteņa ezerā, ir noslīcis cilvēks. Pēc aculiecinieku stāstītā, apmēram 55 gadus vecs vīrietis, iespējams, būdams alkohola reibumā, bija pastaigājies gar ezeru un vienā brīdī nolēmis nopeldēties. Vīrietis noslīka un ugunsdzēsēji glābēji viņa līķi atrada 15 metrus no krasta, izvilka to ārā un nodeva policijas darbiniekiem.
VUGD atgādina, ka peldēšanās alkohola reibumā ir bīstama, jo cilvēks vairs nav spējīgs objektīvi novērtēt savas spējas, tādējādi apdraudot ne tikai savu veselību, bet arī dzīvību.

Savukārt, plkst. 11:59, VUGD saņēma informāciju, ka Rēzeknē, Kr.Valdemāra ielā, bērnudārzā kāds bērns ir ieslēdzies tualetē un netiek ārā. Izmantojot roku rīkus, durvis tika attaisītas un bērns izlaists ārā.

 

2011.gada 20.maijā
Sagatavoja:
Viktorija Šembele
VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste
Tel. 29468106
E-pasts: Viktorija.sembele@vugd.gov.lv


Atpakaļ