Neuzmanīgi dedzinot svecītes, cieš sieviete

23.05.2011

Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 21.maija plkst. 6:30 līdz 23.maija 6:30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēmis 105 izsaukumus. Kopumā dzēsti 57 ugunsgrēki, veikti 30 glābšanas darbi, bet 15 bija maldinoši izsaukumi. Ugunsgrēkos cietis viens cilvēks.


Šonakt, plkst. 04:21, VUGD saņēma informāciju, ka Rīgā Lidoņu ielas piecstāvu dzīvojamajā mājā ir izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka no pirmā stāva dzīvokļa nāk dūmi. No piedūmotā dzīvokļa ugunsdzēsēji glābēji iznesa apmēram 55 gadus vecu sievieti, kura bija saindējusies ar degšanas produktiem, un nodeva viņu mediķiem. Kopumā dega dīvāns un sadzīves mantas 2m2 platībā. Iespējamais ugunsgrēka iemesls ir neuzmanīga rīcība ar atklātu uguni, jo apkārt dīvānam bija saliktas daudzas sveces.
 Savukārt, 04:22, VUGD saņēma informāciju, ka Rīgā, Jaunciema gatvē deg garāžas. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties notikuma vietā, četras garāžas, kurās atradās vieglās automašīnas, jau dega ar atklātu liesmu. Kopējā degšanas platība ir 500m2. Ugunsgrēks tika lokalizēts plkst. 05:30, šobrīd notika vietā turpina strādāt ugunsdzēsēji glābēji, lai ugunsgrēku pilnībā likvidētu.

Šonakt, plkst. 01:30, VUGD saņēma informāciju, ka Krustpils novada Mežārē ir izcēlies ugunsgrēks saimniecības ēkā. Kopējā ugunsgrēka platība bija 200m2, dega kūts un virs tās izbūvētais siena šķūnis.

Vakar, plkst. 22:20, VUGD saņēma informāciju, ka Rīgā, Slokas ielā, deg neapdzīvota divstāvu koka ēka. Ugunsdzēsējiem glābējiem, ierodoties notikuma vietā, mājas jumts jau dega pilnā platībā ar atklātu liesmu. Kopējā degšanas platība bija 230m2. Dzēšanas darbu laikā tika ierobežota arī tramvaja kustība vienā no virzieniem. Ugunsgrēka iemeslus skaidros Valsts policija.
 Sestdien pēcpusdienā VUGD saņēma informāciju, ka Rīgā, Kandavas ielā, bērnam ir iesprūduši pirksti starp durvju aili un durvīm. Ugunsdzēsēji glābēji bērna pirkstus atbrīvoja.

Savukārt, svētdienas vakarā VUGD saņēma informāciju, ka Daugavā, pie Dienvidu tilta, upes vidū atrodas bērni. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties notikuma vietā, bērni bija jau pašu spēkiem izkļuvuši krastā.

VUGD aicina iedzīvotājus būt ļoti uzmanīgiem, atpūšoties gan uz ūdens, gan atrodoties pie tā, un rūpēties par savu un bērnu drošību, ievērojot elementāru piesardzību:
• Bērniem nedrīkst ļaut iet peldēties vieniem, bez pieaugušo uzraudzības. Pieaugušajam ir bērns ir nepārtraukti jāuzmana un jāvēro tā darbības.
• Bērniem ir raksturīga vēlme izcelties savu draugu vidū, pierādīt, kurš var aizpeldēt vistālāk vai pārpeldēt pāri upei. Svarīgi viņiem izskaidrot šādas rīcība iespējamās sekas un atgādināt, ka, atpūšoties uz ūdens, ir svarīgi izvērtēt savas spējas objektīvi un tās nepārvērtēt.
• Pirms ļaut bērniem baudīt ūdens priekus, vecākiem vajadzētu pārbaudīt izvēlētās peldvietas, vai ūdenstilpnes gultne nav bedraina vai dūņaina. Pārbaude jaunās sezonas sākumā jāveic pat zināmā vietā.
• Ūdenī pieaugušajiem jāpieskata arī bērni, kuri jau labi prot peldēt. Bērni var pārvērtēt savas spējas. No krampjiem ūdenī neviens nav pasargāts, turklāt bērns šādā situācijā izbīstas daudz vairāk nekā pieaugušais un zaudē paškontroli.
• Peldēšanās sezonu ieteicams uzsākt, kad ūdens temperatūra ir sasniegusi +18C. Parādoties pirmajām aukstuma sajūtām, peldēšanās jāpārtrauc. Sezonas sākumā peldēšanas laikam vajadzētu būt īsākam, bet pēc tam, kad organisms ir jau pieradis, peldes var kļūt ilgākas.

VUGD aicina zvanīt pa tālruni 112, ja redzat, ka bērni ir aizpeldējuši pārāk tālu no krasta un viņiem var rasties problēmas nokļūt krastā pašu spēkiem. Pēc iespējas precīzāk ir jānorāda nelaimes vietas koordinātes un piebraukšanas iespējas, kā arī jāsagaida glābēji.
Sākoties peldēšanas sezonai VUGD aicina ģimenēs ar bērniem pārrunāt, kā rīkoties, atpūšoties pie un uz ūdens, kā rīkoties, ja notikusi nelaime utt.

 

 

2011.gada 23.maijā

Sagatavoja:
Viktorija Šembele
VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste
Tel. 29468106

 

 

 


Atpakaļ