Par nelikumīgu ieceļošanu Latvijā robežsargi aiztur Alžīrijas pilsoni

26.05.2011

Trešdien, 25.maijā Valsts robežsardzes Rīgas pārvaldes Vidzemes dienesta amatpersonas, veicot ārzemnieku uzturēšanās un tranzīta noteikumu kontroli pierobežā, Ainažu pagastā uz autoceļa aizturēja Alžīrijas pilsoni, kurš ar starptautiskās satiksmes autobusu no Tallinas nelikumīgi mēģināja ieceļot Latvijā. 

 


1957.gadā dzimušais vīrietis robežsargiem uzrādīja vien derīgu Alžīrijas pilsoņa pasi, bet nedz derīgas vīzas, nedz uzturēšanās atļaujas Latvijā viņam nebija.

Kā liecināja uzrādītās biļešu izdrukas, persona Latviju plānoja izmantot vien kā tranzītvalsti, lai tālāk dotos caur Viļņu uz Poliju, taču lai uzturētos jebkurā no nosauktajām valstīm, viņam bija vajadzīga derīga Šengenas valstu vīza.  

Alžīrijas pilsonis aizturēts Imigrācijas likuma 51.panta pirmās daļas 1.punkta „ja viņš nelikumīgi šķērsojis Latvijas Republikas valsts robežu vai citādi pārkāpis normatīvajos aktos noteikto ārzemnieku ieceļošanas un uzturēšanās kārtību Latvijas Republikā” kārtībā un ievietots Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Limbažu iecirkņa Īslaicīgas aizturēšanas vietā.

 

Informāciju sagatavoja: Kristīne Pētersone,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Administratīvās pārvaldes Koordinācijas un sabiedrisko attiecību nodaļas galvenā inspektore, tālrunis 67075739, 28364592, kristine.petersone@rs.gov.lv


Atpakaļ