Atkal noslīkst makšķernieks

31.05.2011

Aizvadītajā diennaktī laika posmā no šī gada 30.maija plkst. 6:30 līdz 31.maija plkst. 6:30 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēmis 34 izsaukumus. Kopumā dzēsti 17 ugunsgrēki, veikti 9 glābšanas darbi, bija arī astoņi maldinoši izsaukumi. Ugunsgrēkos nav cietuši vai bojā gājuši cilvēki.


Vakar plkst. 16:24 VUGD saņēma informāciju, ka Ventspils novada Vārves pagastā Ventas upē ir noslīcis makšķernieks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka uz ūdens virsmas atrodas noslīcis cilvēks, tuvumā peldēja laiva, bet krastā Valsts policijas darbinieki atrada noslīkušā automašīnu. Notikušā apstākļus skaidros Valsts policija.

Jau iepriekš tika ziņots, ka piektdien ugunsdzēsēji glābēji Daugavpils novada Sventes pagastā no Daugavas izcēla apmēram 50 gadus vecu noslīkušu makšķernieku. Savukārt, Rīgā, Andrejostā, pēc tam, kad makšķerniekam kļuva slikti ar veselību, viņš iekrita Daugavā un noslīka.

VUGD atgādina, ka cilvēka dzīvību, atrodoties uz ūdens, var pasargāt tieši glābšanas veste, kas pēc iekrišanas ūdenī ļaus viņam turēties uz ūdens virsmas, tāpēc VUGD aicina makšķerniekus lietot glābšanas vestes. Līdzās tam nav ieteicams doties makšķerēt vienam, jo, ja notiks nelaime, apkārt nebūs neviens cilvēks, kas varētu izsaukt glābējus un palīdzēt nelaimē nokļuvušajam.

 

Sagatavoja:
Viktorija Šembele
VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste
Tel. 29468106
E-pasts: viktorija.sembele@vugd.gov.lv


Atpakaļ