Latvijas robežsargi piedalās Robežsargu Eiropas dienā

31.05.2011

Š.g. 25.maijā Varšavā (Polijā), atzīmējot ikgadējo Robežsargu Eiropas dienu, notika Eiropas Savienības robežsargu konference.


2010.gada 25.maijā Aģentūras operatīvās sadarbības vadībai pie Eiropas Savienības dalībvalstu ārējām robežām (FRONTEX aģentūra - angļu val.) savu piekto gadadienu pasludināja par Robežsargu Eiropas dienu.

Konferences mērķis bija stiprināt un pilnveidot robežsargu sadarbību Eiropas Savienības līmenī. Kopumā konferencē piedalījās ap 600 dalībniekiem t.sk. pārstāvji no Eiropas Komisijas, FRONTEX Valdes, FRONTEX sadarbības iestādēm un Starptautiskajām organizācijām. Pasākumā dalību ņēma arī mūsu valsts robežsargi un atsevišķā stendā prezentēja Latvijas Valsts robežsardzi (VRS).

Galvenās konferences tēma bija „Pārējas attīstības process Ziemeļāfrikā un Tuvajos Austrumos. Eiropas un starptautiskās sabiedrības iespējas un izaicinājumi”. Paralēli notika vairākas tematiskas diskusijas: robežsardze un tehnoloģija; RABIT operācija 2010 – pieredze un izredzes; robežu drošība ar pilsoņu acīm; GIS sistēmas izmantošana robežu pārvaldībā. Papildus minētajai konferencei un diskusijām tika organizēta fotoizstāde, filmu demonstrācija, industriālā nozares izstāde un Eiropas Savienības robežsargājošo iestāžu izstāde.

VRS Galvenās pārvaldes Dienesta organizācijas pārvaldes Robežuzraudzības nodaļas galvenais inspektors virsleitnants Maksims Rumjancevs un VRS Rīgas pārvaldes Lidostas „Rīga” I kategorijas robežkontroles punkta inspektore seržante Diāna Vasiļjeva popularizēja Latvijas Republikas Valsts robežsardzi, piedaloties Eiropas Savienības robežsargājošo iestāžu izstādē.

Mūsu izveidotajā ekspozīcijas stendā interesenti varēja iepazīties ar Latvijas Valsts robežsardzi, tās struktūru, galvenajiem uzdevumiem, kā arī uzdot jautājumus un saņemt atbildes par citām interesējošajām tēmām. Lielu interesi izstādes apmeklētājos izraisīja izdales materiāli, filma par Latvijas Valsts robežsardzes darbībām uz robežas, cīņu ar nelegālo imigrāciju un kontrabandu, kā arī Valsts robežsardzes personāla apmācībām.

 

Sagatavoja:
Jevgēnija Pozņaka
VRS GP AP Koordinācijas un sabiedrisko attiecību nodaļas galvenā inspektore
tālr.67075617, mob.26328069
e-pasts: jevgenija.poznaka@rs.gov.lv


Atpakaļ