Aizdomās par viltotas naudas izgatavošanu un realizāciju aizturētas vairākas personas

02.06.2011

2011.gada maija beigās Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes darbinieki aizdomās par viltotas naudas izgatavošanu, glabāšanu un izplatīšanu aizturēja vairākas personas.


26. maijā policijas darbinieki  Jūrmalā, dzelzceļa stacijas „Pumpuri” teritorijā  aizturēja 1969. gadā dzimušu vīrieti, kurš realizēja viltotas ASV dolāru banknotes 50000 ASV dolāru vērtībā, saņemot par to 5000 latu.  Tāpat policijas darbinieki aizturēja arī 1986. gadā dzimušu sievieti, kura labprātīgi izsniedza 20 viltotas banknotes 100 ASV dolāru nominālā ( kopā 2000 viltotus ASV dolārus).
Turpinot operatīvos pasākumus, aizdomās par viltotas naudas izgatavošanu, glabāšanu un realizāciju tika aizturēts 1970. gadā dzimis vīrietis, pie kura  tika atrastas un izņemtas 6 viltotas banknotes 100 ASV dolāru nominālā.  Veicot kratīšanu vīrieša dzīvesvietā Rīgā, tika atrastas un izņemtas vēl 74 viltotas banknotes 100 ASV dolāru nominālā.

Veicot turpmākos operatīvās meklēšanas pasākumus, 27.maijā Rīgā tika aizturēts 1989. gadā dzimis vīrietis,  kura dzīvesvietā kratīšanas laikā tika atrasti un izņemti 100 ASV dolāru nomināla fragmenti un izdedži, kas, iespējams, palikuši pēc viltoto banknošu sadedzināšanas. Tāpat atrasta plastmasas caurule ar iespējamām narkotisko vielu pēdām.

Kā atzīst policijas darbinieki, viltotā nauda  bijusi  salīdzinoši labas kvalitātes.

Par notikušo tika ierosināts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 192. panta otrās daļas t.i. par  viltotas naudas un valsts finanšu instrumentu izgatavošanu, izplatīšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu, iegādāšanos un glabāšana, ja tā veikta  atkārtoti vai lielā apmērā, vai ja to izdarījusi organizēta grupa. Šādas darbības  paredz sodīt ar ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu, un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Zane Maskaļonoka
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā inspektore
67075014; 29374566
Zane.maskalonoka@vp.gov.lv


Atpakaļ