Glābjot draudzeni, noslīkst pusaudze

03.06.2011

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 2.jūnija plkst. 6:30 līdz 3.jūnija 6:30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēmis 45 izsaukumus. Kopumā dzēsti 27 ugunsgrēki, veikti 11 glābšanas darbi, bija arī seši maldinoši izsaukumi. Ugunsgrēkos nav cietuši vai bojā gājuši cilvēki.


Vakar, plkst. 16:43, VUGD saņēma informāciju, ka Daugavpils novada Nīcgales pagastā dīķī ir noslīkusi apmēram 13 gadus veca meitene. Pēc informācijas, ko ugunsdzēsēji glābēji ieguva notikuma vietā, divas meitene bija gājušas uz dīķi iemērkt kājas ūdenī. Viena no meitenēm paslīdēja un iekrita ūdenī. Otra ieleca dīķī, lai viņu izglābtu, bet diemžēl pati noslīka. Savukārt, meitenei, kas bija iekritusi dīķī, izdevās nokļūt krastā. Ugunsdzēsēji glābēji noslīkušo meiteni atrada apmēram 3 metrus no krasta.

Sākoties peldēšanas sezonai VUGD aicina ģimenēs ar bērniem pārrunāt, kā rīkoties, atpūšoties pie un uz ūdens, kā rīkoties, ja notikusi nelaime utt. Atpūšoties gan uz ūdens, gan atrodoties pie tā ir jāievēro maksimāla piesardzība un jārūpējas par savu un bērnu drošību. Bērniem ir svarīgi izskaidrot, ka slīkstoša drauga glābšana var apdraudēt viņu pašu, tādēļ pirms glābšanas uz ūdens ir jānovērtē situācija un savas iespējas. Visdrošākā ir glābšana no krasta, nelaimē nonākušajam pametot virvi, kopā sasietus apģērba gabalus, koka zaru vai jebko pie kā slīkstošais var pieķerties. Noderēs arī bumba vai kādi citi peldoši priekšmeti, kuri slīkstošajam palīdzētu noturēties virs ūdens. Svarīgi ir atgādināt, ja brīžos, kad notikusi nelaime, ir jāzvana pa tālruni 112.


Sagatavoja:
Viktorija Šembele
VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste
Tel. 29468106
E-pasts: Viktorija.sembele@vugd.gov.lv


Atpakaļ