Gatavos likumprojektu, lai novērstu kravas transportlīdzekļu rindas uz Latvijas – Krievijas robežas

14.06.2011

Otrdien, 14. jūnijā Ministru kabinets(MK) pieņēma zināšanai Iekšlietu ministrijas sagatavoto informatīvo ziņojumu „Par transportlīdzekļu rindu jautājumu uz Latvijas – Krievijas robežas”.


Informatīvajā ziņojumā ir atspoguļota situācija Latvijas Republikas un Krievijas Federācijas valsts robežas šķērsošanas vietās saistībā ar transportlīdzekļu rindu jautājumu tajās. Ziņojumā aprakstīta robežšķērsošanas vietu infrastruktūras attīstības gaita, kā arī priekšlikumi transportlīdzekļu rindu administrēšanas un loģistikas sekmīgai nodrošināšanai.

Ministru kabineta rīkojuma projekts paredz no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" piešķirt Iekšlietu ministrijai (Valsts robežsardzei) 25 198 latus, lai eksperimentālā kārtā uzsāktu kravas transportlīdzekļu reģistrāciju rindā valsts robežas šķērsošanai Terehovas robežšķērsošanas vietā. Kravas transportlīdzekļu reģistrēšanas kārtība paredz, ka katram transportlīdzeklim tiks izsniegts rindas kārtas numurs, tādējādi izslēdzot iespējas nelikumīgi šķērsot robežu ārpus kārtas.

Ministru kabineta sēdes protokollēmuma projekts arī paredz uzdot Iekšlietu ministrijai sadarbībā ar Satiksmes ministriju sagatavot likumprojektu par grozījumiem Latvijas Republikas valsts robežas likumā, nosakot pienākumu kravas transportlīdzekļu vadītājiem obligāti reģistrēties fiziskā rindā valsts robežas šķērsošanai un paredzot institūciju kompetenci fiziskās un elektroniskās rindas valsts robežas šķērsošanai izveidei un administrēšanai.


Sagatavoja:
Gunta Skrebele
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
Mob: 29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv


Atpakaļ