Komunistiskā terora upuru piemiņas pasākums Baltezera kapos

14.06.2011

Šā gada 14. jūnijā komunistiskā terora upuru piemiņas vietā Baltezera kapos tika godināta komunistiskā terora upuru piemiņa. Pasākumā piedalījās un ziedus 1941. gadā izsūtītajiem un bojā gājušiem nolika vairāki desmiti cilvēku: vietējie iedzīvotāji, Ādažu novada domes pārstāvji, represētie, Latvijas armijas pārstāvji un Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes pārstāvji.


Atceres pasākumu, kā ik gadu, organizēja Ādažu pagasta dome. Pasākuma dalībniekus uzrunāja vietējās draudzes mācītājs un Ādažu pagasta domes pārstāvji. Pieminekļa "Ciešanu vārti” pakājē klātesošie nolika ziedus 1941.gadā izsūtīto un bojāgājušo piemiņai.

Piemineklis "Ciešanu vārti" ir veltīts komunistiskā terora upuru piemiņai un tika atklāts 2009.gada 14.jūnijā. Pieminekļa pamatnē iekalti latviešu rakstnieka sirds dzejnieka Kārļa Skalbes vārdi, kas ievada mūs ciešanu ceļā: "Aiz manis zeme, pilna sāpju." Pieminekļa autore Vija Dzintare par savu darbu saka: "Kapu pieminekļi nav tikai cilvēku sāpju un ciešanu izteicēji, tie drīzāk ir ticības un cerības simboli, ticības cilvēka gara nemirstībai, tam gaišumam un darbu veikumam, kas paliek pēc aiziešanas no šīs saules”.

Informāciju sagatavoja:
Jevgēnija Pozņaka,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Administratīvās pārvaldes
Koordinācijas un sabiedrisko  attiecību nodaļas galvenā inspektore,
 tālrunis 67075617,26328069,  e-pasts: jevgenija.poznaka@rs.gov.lv

 


Atpakaļ