Notiks praktiskās mācības

15.06.2011

Ceturtdien, 16.jūnijā, plkst. 10:00, Valsts ugnsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) sadarbībā ar Lietuvas kolēģiem uzņēmuma SIA LRS „Mūsa” teritorijā Gailīšu pagastā, Bauskas novadā organizēs kopīgas praktiskās mācības.


Mācību ietvaros tiks izspēlēta situācija, kurā SIA LRS „Mūsa” graudaugu pārstrādes uzņēmuma ražošanas telpās būs izcēlies ugunsgrēks. Ņemot vērā, ka dzirnavās atrodas elektromotori un graudu norijas, tad degošie putekļi šo ugunsgrēku padara sprādzienbīstamu, turklāt ir nepieciešams evakuēt darbiniekus no ēkas jumta. Tiks pieņemts lēmums šī ugunsgrēka likvidācijā piesaistīt arī Lietuvas kolēģus no Paņevežas apgabala.

Projekta „Vienota ugunsdzēsības un glābšanas pakalpojumu reaģēšanas sistēma uz robežas” (Projekts) ietvaros, gada garumā Latvijas un Lietuvas glābšanas darbu speciālisti ir strādājuši pie kopīga rīcības plāna izstrādes gadījumiem, ja pierobežā ārkārtas situācijās ir nepieciešama tuvāko kaimiņu palīdzība. Tuvojoties Projekta noslēgumam un pirms kopīgā rīcības plāna parakstīšanas, ar praktisko mācību palīdzību tiks pārbaudīts, kā šis sadarbības modelis darbojas.

„Līdz ar šīm mācībām, projekta „Vienota ugunsdzēsības un glābšanas pakalpojumu reaģēšanas sistēma uz robežas” aktivitātes Latvijas pusē būs noslēgušās un VUGD Zemgales reģiona brigādes ugunsdzēsēji ir gandarīti ar projekta ieguvumiem - jauno sadarbības līgumu, jauno tehniku (autokāpnes un autocisternu), kā arī jauniem draugiem un partneriem no Lietuvas,” norāda VUGD Zemgales reģiona brigādes priekšnieka vietnieks Andrejs Mihailovs.

Projekta „Vienota ugunsdzēsības un glābšanas pakalpojumu reaģēšanas sistēma uz robežas” mērķis ir uzlabot glābšanas dienestu efektivitāti, balstoties un reāliem sadarbības plāniem un informācijas aprites sistēmu starp ārkārtas situāciju vadībā iesaistītajām institūcijām pierobežā. Uzlabot tehnisko infrastruktūru un ekipējuma kvalitāti. Projekta mērķa grupa ir Latvijas un Lietuvas pierobežas glābšanas un ugunsdzēsības dienestu darbinieki, kas tieši ir iesaistīti ārkārtas situāciju vadībā.


Mediju pārstāvji laipni aicināti piedalīties praktiskajās mācībās.
Karte mācību norises vietai: http://www.musabariba.lv/lv/kontakti

2011.gada 14.jūnijā
Sagatavoja:
Viktorija Šembele
VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste
Tel. 29468106
E-pasts: Viktorija.sembele@vugd.gov.lv

Atpakaļ