Turpina ceļot ar nederīgām pasēm

15.06.2011

Pēdējās diennakts laikā 5 Latvijas iedzīvotāji mēģināja izceļot no Latvijas ar  pasēm, kuras jau kopš 2010.gada 1.novembra nav derīgas braucieniem ārpus Šengenas zonas valstīm.


Tās ir pases, kas izsniegtas pārsvarā vecāka gadagājuma cilvēkiem ar derīguma termiņu 50 gadi.

Divas 1930. un 1935.gadā dzimušas kundzes plānoja izceļot uz Krieviju caur Grebņevas robežkontroles punktu un viena 1935.gadā dzimusi kundze caur Terehovas robežkontroles punktu. Savukārt viens 1941.gadā dzimis kungs mēģināja šķērsot Latvijas - Baltkrievijas robežu caur Pāternieku robežkontroles punktu. Bet lidostā „Rīga” vienai 1935.gadā dzimušajai kundzei robežsargiem nācās liegt izceļošanu uz  Lielbritāniju.

Kā jau iepriekš informējām, š.g. pirmajos piecos mēnešos robežsargi lieguši izceļot uz trešajām valstīm 118 personām, kas robežšķērsošanas vietās uzrādīja šīs ceļošanai nederīgas pases.

Robežsardze atkārtoti vērš uzmanību – pirms plānojat ceļojumu, ieskatieties savās pasēs un pārliecinieties par to derīgumu! Ja rodas šaubas, zvaniet uz robežsardzi pa tālruņa numuru 67075616, vai rakstiet uz e-pastiem: robezsardze@rs.gov.lv, od@rs.gov.lv.

Ceļojot gan uz Šengenas zonas valstīm (Austrija, Beļģija, Čehija, Dānija, Francija, Grieķija, Igaunija, Itālija, Īslande, Latvija, Lietuva, Luksemburga, Malta, Nīderlande, Norvēģija, Ungārija, Polija, Portugāle, Slovākija, Slovēnija, Somija, Spānija, Šveice, Vācija un Zviedrija), gan uz citām valstīm līdzi vienmēr jābūt derīgam ceļošanas dokumentam – pasei. Arī izbraucot uz kaimiņvalstīm Igauniju un Lietuvu!


Informāciju sagatavoja:
Jevgēnija Pozņaka,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Administratīvās pārvaldes
Koordinācijas un sabiedrisko  attiecību nodaļas galvenā inspektore,
 tālrunis 67075617,26328069,  e-pasts: jevgenija.poznaka@rs.gov.lv
 


Atpakaļ