Aizdomās par krāpšanām saistībā ugunsdzēsības aparātu tehnisko pārbaužu veikšanu, aizturēts 1970. gadā dzimis vīrietis

15.06.2011

Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes darbinieki 2011.gada 10.jūnijā Rīgā, kādā Ķengaraga autoservisā aizturēja 1970.gadā dzimušu vīrieti, kurš veica krāpnieciskas darbības, piedāvājot veikt ugunsdzēsības aparātu ikgadējo tehnisko pārbaudi, kā apliecinājumu uzlīmējot  attiecīgu uzlīmi.


Faktiski aizturētais vīrietis nekādu ugunsdzēsības aparātu tehniskā stāvokļa pārbaudi neveica, bet, iznesot ugunsdzēsības aparātus no servisa teritorijas, šiem aparātiem uzlīmēja viltotas uzlīmes par pārbaudes veikšanu.

Aizturētais vīrietis nekad nav strādājis firmā, kas Latvijā piedāvā ugunsdzēsības aparātu tehniskā stāvokļa pārbaužu pakalpojumus, bet attiecīgās uzlīmes ar logo viltojis.

 Viltotās uzlīmes var vizuāli atšķirt pēc uzlīmes aizsardzībai paredzētās hologrammas, kuras aizturētais vīrietis pats pārlīmēja no vecajām tehnisko apkopju uzlīmēm, vai arī hologrammas vietā līmēja pavirši izgrieztas līdzīgas folija formas.

Par katra ugunsdzēsības aparāta pārbaudi vīrietis prasījis samaksu -5 latus. Kā norāda Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes darbinieki, vīrietis dienā varētu būt  guvis peļņu aptuveni LS 50 apmērā.

Nelikumīgi izietās ugunsdzēsības aparātu pārbaudes ne tikai ir pretrunā ar pastāvošajiem ugunsdrošības noteikumiem un nodara materiālo zaudējumu uzņēmējiem, bet var apdraudēt pašu uzņēmēju īpašumu vai pat dzīvību, jo nav nekādas garantijas, ka nepieciešamajā brīdī šāds ugunsdzēsības aparāts tiešām strādās.
    
Pēc Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes rīcībā esošās informācijas, minētais vīrietis ar viltus pārbaudēm nodarbojies vairāk kā gadu, piedāvājot savus pakalpojumus dažādos Rīgas un  Saulkrastu autoservisos un citās iestādēs, kurās ugunsdrošības noteikumi paredz ugunsdzēsības aparātu atrašanos.

Par minēto faktu ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 177. panta par svešas mantas vai tiesību uz šādu mantu iegūšanu, ļaunprātīgi izmantojot uzticēšanos vai ar viltu (krāpšana),  kas paredz sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar arestu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz sešdesmit minimālajām mēnešalgām.
  
 Gadījumā, ja Jums ir informācija par līdzīgiem gadījumiem vai ir aizdomas, ka Jūsu uzņēmumā ir veikta fiktīva ugunsdzēsības aparātu pārbaude, lūdzam sazināties ar Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes darbiniekiem pa tālruņiem 67208479, 67208480.


Zane Arāja
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā inspektore
67075014; 29374566
Zane.araja@vp.gov.lv

 

 


 


Atpakaļ