Aizdomās par ilgstošām krāpšanām ar mobilo telefonu īsziņām aizturēta organizēta personu grupa

17.06.2011

2011.gada 14.junijā Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes darbinieki sadarbībā ar Rīgas Centrālcietuma darbiniekiem, veicot operatīvās meklēšanas pasākumus un dažādas izmeklēšanas darbības,  kriminālprocesa ietvaros aizturēja organizētu personu grupu, kuri jau ilgstošā laika posmā veica krāpšanas, izmantojot mobilo telefonu īsziņas.


Aizturētās personas, izmantojot iedzīvotāju uzticību, nodarbojas ar krāpšanām, nosūtot uz dažādiem mobila telefona abonentiem īsziņas par to, ka viņi ir laimējuši dažādu mobilo operatoru  rīkotās  akcijās Ls 300.

Krāpšanas shēmā tika iesaistītas četras personas, un katram bija sava noteikta loma. Viens no grupas dalībniekiem atradās Rīgas Centrālcietumā un veica operatora funkcijas.  Saņemot zvanus, vīrietis stādījās priekšā kā „INFO centra operators” un izskaidro „akcijas” noteikumus. Cietušajiem tika norādīts, ka, lai saņemtu 300. Ls laimestu, 30 minūšu laikā ir jānopērk divi telefona priekšapmaksas atjaunošanas komplekti. Priekšapmaksas komplekti bija jānopērk Ls 12.95 vērtībā un iegādātie kodi jānodiktē operatoram.

 Vidēji dienā tika nosūtītas 1000 - 1500 SMS,  uz  kurām reaģēja un uz „INFO centru” atzvanīja  vidēji  30 līdz 40 mobilo telefonu lietotāji. 

Jāpiebilst, ka „operators” runāja ļoti pārliecinoši, un no šādam krāpnieciskām darbībām ir cietuši ļoti daudzi Latvijas iedzīvotāji. Šobrīd policijas darbinieki ir apzinājuši  vairāk nekā  20 cietušas personas.

Valsts policija atkārtoti aicina iedzīvotājus būt modriem un neuzķerties uz šādam krāpnieciskām izziņām.

Par notikušo ir ierosināts kriminālprocess pēc Krimināllikuma  177. panta otrās daļas par krāpšanu, ja tā izdarīta atkārtoti vai ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, kas paredz sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz sešiem gadiem vai ar mantas konfiskāciju, vai ar naudas sodu līdz simt minimālajām mēnešalgām.


Zane Arāja
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā inspektore
67075014; 29374566
Zane.araja@vp.gov.lv


Atpakaļ