Atceres pasākums ģenerālim L.Bolšteinam

22.06.2011

Š.g. 21.jūnijā uz atceres pasākumu Brāļu kapos, Rīgā un „Pūces dzirnavās” pie ģenerāļa Ludviga Bolšteina vasaras namiņa pulcējās robežsargi, Latvijas brīvvalsts robežsargu tuvinieki, Zemessardzes un Latvijas Aizsargu organizācijas pārstāvji, kā arī Kandavas un Tukuma novada kultūras darbinieki un iedzīvotāji.


Svinīgais brīdis „Pūces dzirnavās” sākās ar Valsts robežsardzes un Latvijas Aizsargu organizācijas karogu ienešanu un Latvijas valsts himnas atskaņošanu robežsardzes Ludzas pārvaldes kora izpildījumā.  

 

Pasākuma dalībniekus uzrunāja vēsturniece Edīte Sandoviča, kura tieši 21 gadu atpakaļ, 1990.gada 21.jūnijā, pie ģenerāla L.Bolšteina kapa vietas pirmo reizi uz tikšanos pulcināja Latvijas brīvvalsts robežsargu bērnus. Edīte Sandoviča savā stāstījumā vēstīja par ģenerāļa L.Bolšteina dzīves gājumu un profesionālajiem sasniegumiem, organizējot un vadot Robežsardzes brigādi.


Pateicības vārdus par iespēju ik gadu pulcēties šajā vietā, dalīties atmiņās un pārdzīvojumos „Pūču dzirnavu” saimniekam Edgaram Emīlam Vismanim, robežsargiem un klātesošajiem veltīja Zemessardzes 52.kājnieku bataljona pārstāvji Jānis Melnis un Ilgvars Puškevics, kā arī Latvijas Aizsargu organizācijas vadītājs Aksels Kaimiņš.

 

 


L.Bolšteina vasaras namiņa apkārtni ieskandināja arī Tēvzemes Daugavas Vanagu Kandavas nodaļas ansamblis ar sirsnīgo muzikālo pavadījumu.

 

Nobeigumā dzejniece Sarma Upesleja uzdāvināja E.Vismaņa kungam savu dzejoļu krājumu „Zalkša bezgalība”, pateicībā par to, ka ir saglabāts un joprojām ir atvērts jebkuram interesentam vēsturiskais  ģenerāļa L.Bolšteina vasaras namiņš.

 

Pašā pasākuma izskaņā „Pūces dzirnavās” ieradās sirms kungs, kurš stādījās robežsargiem kā Andris Dzērve un nodeva Valsts robežsardzes koledžas muzejam glabāšanā vērtīgus vēsturiskus oriģināldokumentus par ģenerāli L.Bolšteinu.

 

Šogad apritēja 71 gads, kopš traģiskā nāvē bojā gājis ģenerālis Ludvigs Bolšteins, kurš no 1928. gada 24. aprīļa līdz savas dzīves pēdējai dienai bija Robežsargu brigādes komandieris. Viņa vadībā Latvijas brīvvalsts robežsardze tika izveidota par labi organizētu militāru struktūru. 1940. gada 21. jūnijā, nespēdams samierināties ar Latvijas okupāciju, savā darba kabinetā L.Bolšteins nošāvās.


Informāciju sagatavoja:
Jevgēnija Pozņaka,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Administratīvās pārvaldes
Koordinācijas un sabiedrisko  attiecību nodaļas galvenā inspektore,
 tālrunis 67075617,26328069,  e-pasts: jevgenija.poznaka@rs.gov.lv 


Atpakaļ