FRONTEX Aģentūras pasākums Rīgā

11.07.2011

No š.g. 5. līdz 7.jūlijam Rīgā notika Eiropas Aģentūras operatīvās sadarbības vadībai pie Eiropas Savienības dalībvalstu ārējām robežām (FRONTEX) organizētā Eiropas patruļu tīkla (European Patrols Network – turpmāk EPN) darba grupas sanāksme, kurā piedalījās Eiropas Savienības dalībvalstu, Eiropas Savienības Komisijas, Starptautisko organizāciju (IMO, EUROPOL) pārstāvji un Latvijas Valsts robežsardzes amatpersonas.


Valsts robežsardzes pārstāvju dalība EPN darba grupā ļaus nākotnē nodrošināt turpmākās sadarbības ar EPN dalībvalstu partneriem realizāciju, kā arī nodrošināt nepieciešamās informācijas iegūšanu par EPN darbību, attīstības tendencēm un iespēju Valsts robežsardzei piedalīties EPN koordinētajās Aģentūras aktivitātēs arī turpmāk.

Tikšanās laikā EPN darba grupai tika prezentēti arī Valsts robežsardzes Ventspils pārvaldes kuģošanas līdzekļi, mobilais video novērošanas komplekss, ekipējums, kā arī tika rādīti kinologu un dienesta suņu paraugdemonstrējumi.

Sekojot Eiropadomes 2006.gada decembra aicinājumam, lai nodrošinātu dalībvalstu veiktās patrulēšanas koordināciju, 2007.gada maijā darbu uzsāka Eiropas patruļu tīkls.

EPN uzdevums ir izveidot Eiropas novērošanas sistēmu atklātā jūrā ar galveno mērķi – nelegālās imigrācijas novēršana. Minētajam tīklam nākotnē būtu jākļūst par neatņemamu Eiropas Pārraudzības sistēmas (European Surveillance System) daļu.

Eiropas patruļu tīkls tā pirmajā stadijā izmanto attiecīgu valstu kontaktpunktu sistēmu, kas aptver Vidusjūras un Atlantijas Okeāna piekrastes joslas, ko apzinājušas kaimiņos esošās dalībvalstis. Vēlākā stadijā paredzēts izveidot attiecīgu organizatorisku struktūru (attiecīgu valstu koordinācijas centrus), un tā attieksies uz atklāto jūru.


Informāciju sagatavoja: Jevgēnija Pozņaka,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Administratīvās pārvaldes
Koordinācijas un sabiedrisko  attiecību nodaļas galvenā inspektore,
 tālrunis 67075617,26328069,  e-pasts:jevgenija.poznaka@rs.gov.lv


 


Atpakaļ