Ugunsdzēsēji glābj neveiksmīgus pavārus

21.07.2011

Šodien, 21.jūlijā plkst.8.37 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma informāciju, ka Ventspilī, Liepu ielā, no kāda daudzdzīvokļu nama atvērtā loga nāk dūmi. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji steidzās uz dzīvokli, durvis neviens nevēra vaļā. Tā kā logs bija atvērts, tad izlēma, ka ātrāk būs iekļūt caur logu. Virtuvē uz plīts dūmoja katliņš, kurā pirms krietna laika bija uzlikti vārīties pelmeņi. Savukārt istabā bezsamaņā gulēja vidēja vecuma sieviete un vīrietis. Visi dzīvokļa logi tika atvērti, lai telpas ātrāk izvēdinātu, sniegta pirmā palīdzība cietušajiem. Drīz vien viņi arī nāca pie samaņas un tālāk par viņiem jau rūpējās mediķi.


Šonakt plkst. 1.30 tika saņemta informācija, ka Rīgā Jaunrozes ielā no kāda nama 3. stāva loga nāk dūmi. Nekavējoties uz notikuma vietu devās divas autocisternas un autokāpnes, taču dzīvokļa saimnieki paši bija pamodušies un noņēmuši no plīts „pārgatavoto” ēdienu.

Savukārt 19. jūlijā uz līdzīgiem gadījumiem ugunsdzēsēji izbrauca divas reizes. Neuzmanīgie ēst gatavotāji dzīvo Rīgā, Prūšu ielā un Maltas ielā daudzdzīvokļu ēku trešajā stāvā.  

Šogad VUGD ugunsdzēsēji glābēji devušies uz 160 šāda veida izsaukumiem, kur piedūmojuma iemesls bija piededzis ēdiens. Situācijas varētu likties pat komiskas, ja vien šogad tieši šādos gadījumos nebūtu cietuši 11 cilvēki, turklāt, ja vien nebūtu apkārtējo cilvēku modrības, kuri par redzamajiem dūmiem ziņo, VUGD un ugunsdzēsēju operativitātes, tad vairums no šiem aizmāršīgajiem „pavāriem” tā arī nepamostos.

Visbiežāk uzlikt uz plīts gatavot ēdienu, bet pēc tam par to aizmirstot, doties nosnausties, gadās vecāka gada gājuma cilvēkiem vai cilvēkiem alkohola reibumā. 
 
2011.gada 21.jūlijā
Inga Vetere
VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece
Tel. 26183300
E-pasts: inga.vetere@vugd.gov.lv
 


Atpakaļ