Civilās aizsardzības mācības uzņēmumā „Man-Tess"

27.07.2011

Rīt, no plkst. 13:00, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) organizē civilās aizsardzības mācības kopā ar uzņēmumu „Man-Tess" Rīgā, Tvaika ielā 7k-1.


Mācību scenārijs paredz, ka uzņēmuma teritorijā ir notikusi aizdegšanās vienā no naftas produktu rezervuāriem, apdraudēta arī piecstāvu administrācijas ēka un notiek uzņēmuma darbinieku evakuācija. Notikuma vietā ieradīsies un dzēšanas darbus veiks vairākas VUGD autocisternas. VUGD mērķis šajās praktiskajās mācībās ir pārbaudīt SIA „Man-Tess” civilās aizsardzības plāna izpildi. Pēc mācībām tiks analizēti un novērtēti to rezultāti.

VUGD informē tuvākās apkārtnes iedzīvotājus, ka mācības ir iepriekš plānotas, nekāds reāls ugunsgrēks neizcelsies un, redzot šajā rajonā ugunsdzēsēju tehniku un rosību uzņēmumā, kā arī dzirdot trauksmes sirēnas, nav pamata satraukumam.

Šajā dienā mācības notiks arī SIA „AGA ” Valmieras GSR teritorijā, Cempu ielā 9, kā arī 30.jūlijā tiek plānotas mācības Urgas pansionātā, Alojas novadā.

Šāda veida mācības ar apdraudējuma imitāciju, personāla un tehnikas iesaistīšanu tiek rīkotas, lai pārbaudītu iesaistīto institūciju koordinētu rīcību atbilstoši civilās aizsardzības plānos noteiktajiem pasākumiem. Mācību ietvaros uz objektu parasti izbrauc vairākas ugunsdzēsēju automašīnas, var tikt veikta darbinieku evakuācija, imitēta aizdegšanās vai ķīmisko vielu noplūde. Iedzīvotājiem nav pamata satraukties, redzot ugunsdzēsēju tehniku un rosību uzņēmumā, jo mācību laikā apkārtējiem un videi nekāds kaitējums netiks nodarīts.


Sagatavoja:
M.Masule,
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste,
Tel.27899607


 


Atpakaļ