Stiprais vējš turpina gāzt kokus

28.07.2011

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 27.jūlija plkst. 6:30 līdz 28.jūlija 6:30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēmis 92 izsaukumus. Kopumā dzēsti 18 ugunsgrēki, veikti 64 glābšanas darbi, bija arī desmit maldinoši izsaukumi. Ugunsgrēkos nav cietuši vai bojā gājuši cilvēki.


Stiprā vēja dēļ vakar ievērojami pieauga veikto glābšanas darbu skaits, kas bija saistīts ar vēja nogāzto koku novākšanu no ceļa braucamās daļas, elektrības vadiem un citiem objektiem, kas varētu radīt potenciāli bīstamu situāciju. Kopumā aizvadītajā diennaktī tika veikts 51 šāda veida glābšanas darbs, 37 no tiem Rīgā, 5 Stopiņu novadā, kā arī nelielā skaitā Liepājā, Madonā, Riebiņu novadā, Garkalnes novadā, Jūrmalā, Salaspils pagastā, Suntažu pagastā un Baložu pilsētā.

Vakar, plkst. 17:32, VUGD saņēma informāciju, ka Baložu pilsētā Uzvaras prospektā vējš uz ceļa nogāza vairāk kā 40 kokus. Vēja lauztie koki arī uzkrita 6 automašīnām. Lai pēc iespējas ātrāk atbrīvotu ceļa braucamo daļu no kritušajiem kokiem, notikuma vietā strādāja trīs ugunsdzēsēju glābēju vienības, kā arī vietējās pašvaldības speciālisti. Glābšanas darbu laikā apkārtējo māju iedzīvotāji turpināja informēt gan pašvaldības pārstāvjus, gan ugunsdzēsējus glābējus par vēja nodarītajiem postījumiem tuvākajā apkārtnē. Piemēram, Titurgas ielā, vēja izrauts koks apdraudēja piecstāvu dzīvojamo māju.

Rīgā, Jaunciema gatvē, posmā no Jaunciema līdz kanālam ugunsdzēsēji glābēji no ceļa braucamās daļas novāca deviņus nolūzušus kokus, savukārt Biķernieku ielā – četrus kokus. Rīgā, Brīvības gatvē, koks bija uzkritis uz veikala jumta. Ugunsdzēsēji glābēji koku sazāģēja un jumtu atbrīvoja.

Krītošs koks nepasaudzēja arī ugunsdzēsēju depo. Vakar vēja nogāzts koks uzkrita uz Rīgas reģiona pārvaldes 11.daļas ēkas, kas atrodas Jaunciema gatvē 161/2, jumta. Krītošais koks sabojāja ēkas jumta segumu 6m2 platībā, lietus ūdens notekcauruli, nožogojumu un izgāza žoga stabu.

Aizvadītajā diennaktī arī reģistrēti vairāki lieli ugunsgrēki.

Šonakt, plkst. 1:51, VUGD saņēma informāciju, ka Rīgā, Nometņu ielā deg divstāvu neapsaimniekota ēka. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ēkas pirmais un otrais stāvs jau deg ar atklātu liesmu, kā arī pagalmā esošajā vienstāvu ēkā dega atkritumi 10m2 platībā.. Tā kā uguns liesmas varēja izplatīties arī uz blakus esošo apdzīvoto ēku, šis tika pasludināts par paaugstinātas bīstamības ugunsgrēku. Iespējamos ugunsgrēka iemeslus noskaidros Valsts policija.

Vakar, plkst. 17:21, VUGD saņēma informāciju, ka Rēzeknes novada Silmalas pagastā ir izcēlies ugunsgrēks. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties notikuma vietā, dzīvojamā māja un saimniecības ēka jau dega ar atklātu liesmu un tai bija iebrucis jumts. Ugunsgrēkā nodega dzīvojamā māja un saimniecības ēka ar kopējo platību 360m2. Iespējamos ugunsgrēka iemeslus noskaidros Valsts policija.

Vakar, plkst. 14:49, VUGD saņēma informāciju, ka Ventspilī, Graudu ielā, nelaimē ir nokļuvuši stārķu mazuļi. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji ieraudzīja, ka koka zaros esošā stārķa ligzda bija izjukusi, divi mazie stārķi palikuši koka zaros un netiek paši lejā. Ugunsdzēsēji glābēji stārķu mazuļus nocēla lejā un atdeva tos apkārtējo māju iedzīvotājiem, kuri solījās par mazajiem stārķiem parūpēties.

Ugunsdzēsēju glābēju palīdzība vakar bija nepieciešama arī kādam jaunam pārim Rēzeknē, kuri bija saslēgušies roku dzelžos, pazaudējuši atslēgu un nevarēja vairs sevi no roku dzelžiem atbrīvot. Ierodoties ugunsdzēsējiem glābējiem, jaunieši viņus sagaidīja ietinušies palagos un ar hidraulisko instrumentu palīdzību roku dzelži tika pārkniebti un jauno cilvēku rokas atbrīvotas.
 


Sagatavoja:
Viktorija Šembele
VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste
Tel. 29468106
E-pasts: Viktorija.sembele@vugd.gov.lv


Atpakaļ