Apstiprina Nacionālās drošības plānu

02.08.2011

Otrdien, 2. augustā Ministru kabineta (MK) sēdē tika apstiprināts Nacionālās drošības plāns (NDP), kuru izstrādāja starpinstitūciju darba grupa Drošības policijas vadībā.
 


NDP mērķis ir noteikt konkrētu nacionālās drošības sistēmas institūciju atbildībā esošus konkrētus valsts apdraudējuma neitralizācijas un novēršanas pasākumus un līdzekļus.

NDP izstrādāts saskaņā ar Nacionālās drošības likumu, kas nosaka, ka NDP izstrādā un apstiprina MK, izskata Nacionālās drošības padome un Saeimas Nacionālās drošības komisija.

NDP saskaņā ar MK 2010. gada 17. februāra rīkojumu Nr. 82 izstrādāja starpinstitūciju darba grupa Drošības policijas vadībā. Darba grupā ietilpa amatpersonas no Militārās izlūkošanas un drošības dienesta, Iekšlietu ministrijas, Aizsardzības ministrijas un Ārlietu ministrijas. Plāna izstrādes laikā tika veiktas konsultācijas ar Satversmes aizsardzības biroju, Ekonomikas ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju, Kultūras ministriju, Satiksmes ministriju un Tieslietu ministriju.

Iepriekšējo plānu izstrādāja Krīzes kontroles centrs 2002. gadā, tas ir novecojis un nekad nav ticis izmantots darbam citu nacionālās drošības sistēmas plānošanas dokumentu sagatavošanā.
 
Sagatavoja:
Māris Zariņš
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas
sabiedrisko attiecību speciālists
Tālr.: 67219213
Mob: 29120858
E-pasts: maris.zarins@iem.gov.lv
 


Atpakaļ