Rīgas centrā nodeg neapsaimniekota ēka

04.08.2011

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 3.augusta plkst. 6:30 līdz 4.augusta 6:30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēmis 46 izsaukumus. Kopumā dzēsti 24 ugunsgrēki, veikti 17 glābšanas darbi, bija arī četri maldinoši izsaukumi. Ugunsgrēkos nav cietuši vai bojā gājuši cilvēki.
 


Paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks vakar izcēlās Rīgā, Valmieras ielā. Plkst. 21:33 VUGD saņēma informāciju, ka deg neapsaimniekota koka divstāvu ēka. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties notikuma vietā, ēka jau dega ar atklātu liesmu un pilnā platībā. Tā kā degšanas platība bija liela un blakus atradās apsaimniekota ēka, šis tika pasludināts par paaugstinātas bīstamības ugunsgrēku un uz notikuma vietu tika izsūtīta papildus VUGD tehnika. Nekavējoties tika īstenoti pasākumi, lai blakus esošo ēku pasargātu no uguns liesmām. Savukārt, degošajai ēkai dzēšanas darbi tika veikti no ārpuses, jo ēkas iekšpusē bija lielas liesmas un tajā esošās kāpnes jau bija nodegušas, kā arī, izmantojot autopacēlāju, tika veikta jumta dzēšana. Pēc liesmu apdzēšanas, ugunsdzēsēji glābēji uzlauza un izjauca jumta konstrukcijas, lai pārliecinātos, ka ugunsgrēks ir pilnībā nodzēsts un nav palikušas gruzdēšanas vietas. Kopējā degšanas platība bija 700m2. Ugunsgrēks tika lokalizēts plkst. 23:42, bet pilnībā likvidēts plkst. 04:31. Iespējamos ugunsgrēka iemeslus noskaidros Valsts policija. 

Vakar, plkst. 23:23, VUGD saņēma informāciju, ka jūrā pie Rucavas pagasta Nidas ir apgāzusies laiva ar diviem cilvēkiem. Laivā esošā sieviete pati saviem spēkiem izkļuva krastā, bet apmēram 40 gadus vecais vīrietis noslīka.  

Ugunsdzēsēju glābēju palīdzība vakar bija nepieciešama arī vairākiem dzīvniekiem, kuri bija nokļuvuši nelaimē. Plkst. 10:53 VUGD saņēma informāciju, ka Dobeles novada Penkules pagastā akā ir iekritis stirnas mazulis. Ar virves un kāpņu palīdzību ugunsdzēsēji glābēji izcēla stirnas mazuli no apmēram 10 metrus dziļas akas un palaida brīvībā. Savukārt, plkst. 20:04 VUGD saņēma informāciju, ka Salaspilī, Enerģētiķu ielā, kaķim ķepa ir iesprūdusi radiatorā. Veiklajam dzīvniekam ķepu izdevās pašam atbrīvot vēl pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās.
 


Atpakaļ