Valsts robežsardze un "Civilās aviācijas aģentūra” parakstīs Starpresoru vienošanos

08.08.2011

Ministru kabineta noteikumi Nr.674 „Noteikumi par cilvēku meklēšanu un glābšanu aviācijas un jūras avārijas gadījumā” paredz vairāku iestāžu iesaisti un sadarbības kārtību dažādās glābšanas operācijās. Sniedzot atbalstu cilvēku meklēšanai un glābšanai aviācijas avārijas gadījumā, plānots, ka Valsts robežsardze arī tiks iekļauta operatīvās rīcības plānā cilvēku meklēšanai un glābšanai aviācijas avārijas gadījumā.


Lai paaugstinātu Valsts robežsardzes kapacitāti minētajā jomā rīt, 9.augustā, Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Normunds Garbars un valsts aģentūras ,,Civilās aviācijas aģentūra” direktors Māris Gorodcovs noslēgs Starpresoru vienošanos ,,Par sadarbību amatpersonu apmācībā cilvēku glābšanas un meklēšanas darbu nodrošināšanai”. Paredzēts, ka VRS Aviācijas pārvaldes amatpersonas veiks glābšanas darbus uz sauszemes.

Vienošanās mērķis - noteikt kārtību, kādā Valsts robežsardze (VRS) un Valsts aģentūra ,,Civilās aviācijas aģentūra” organizē VRS Aviācijas pārvaldes amatpersonu apmācības cilvēku glābšanas un meklēšanas darbos , lai nodrošinātu efektīvu pasākumu veikšanu ar  robežsardzes rīcībā esošajiem gaisa kuģiem un tehniskiem resursiem.

Vienošanās tiks parakstīta š.g. 9.augustā plkst.11:00, Rīgā Rūdolfa ielā 5.

 

Informāciju sagatavoja: Jevgēnija Pozņaka,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Administratīvās pārvaldes
Koordinācijas un sabiedrisko  attiecību nodaļas galvenā inspektore,
 tālrunis 67075617,26328069,  e-pasts: jevgenija.poznaka@rs.gov.lv
 


Atpakaļ