Valsts robežsardze un Civilās aviācijas aģentūra paraksta Starpresoru vienošanos

09.08.2011

Š.g. 9.augustā Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Normunds Garbars un Valsts aģentūras "Civilās aviācijas aģentūra" direktors Māris Gorodcovs parakstīja Starpresoru vienošanos ,,Par sadarbību amatpersonu apmācībā cilvēku glābšanas un meklēšanas darbu nodrošināšanai”. 
 


Māris Gorodcovs atzīmēja: „Esam pateicīgi un gandarīti, ka Valsts robežsardze palīdz nodrošināt glābšanas un meklēšanas pasākumus Latvijas gaisa telpā. Šobrīd galveno lomu šajos pasākumos ieņem Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēki, kas izvietoti Lielvārdē. Pēc pēdējā audita norādījumiem secināts, ka Latvijā glābšanas spēki nav vienmērīgi izvietoti. Tā kā VRS Aviācijas pārvalde atrodas Ludzas novadā, tad robežsardze varētu nodrošināt glābšanas darbus Latvijas austrumu gaisa telpā.”

Paredzēts, ka nodrošinot savu pamatfunkciju veikšanu robežapsekošanas jomā, VRS Aviācijas pārvaldes personāls sniegs atbalstu cilvēku meklēšanai un glābšanai aviācijas avārijas gadījumos. Piemēram, pazudušu vai avarējušu lidaparātu meklēšanā, cilvēku meklēšanā, evakuēšanas un glābšanas darbos, kā arī atbalsta sniegšanā citiem glābšanas operāciju dalībniekiem.

Lai paaugstinātu Valsts robežsardzes kapacitāti minētajā jomā, pirmkārt tiks veiktas robežsardzes personāla apmācības. Vienošanās mērķis - noteikt kārtību, kādā Valsts robežsardze (VRS) un Valsts aģentūra ,,Civilās aviācijas aģentūra” organizē VRS Aviācijas pārvaldes amatpersonu apmācības cilvēku glābšanas un meklēšanas darbos,  lai nodrošinātu efektīvu pasākumu veikšanu ar  robežsardzes rīcībā esošajiem gaisa kuģiem un tehniskiem resursiem.

Informāciju sagatavoja: Jevgēnija Pozņaka,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Administratīvās pārvaldes
Koordinācijas un sabiedrisko  attiecību nodaļas galvenā inspektore,
 tālrunis 67075617,26328069,  e-pasts: jevgenija.poznaka@rs.gov.lv


Atpakaļ