Sadarbojoties robežsardzei, muitai un drošības policijai novērsta vairāk kā 20 milj. kontrabandas cigarešu ievešana valstī

15.08.2011

Šīs nedēļas nogalē, īstenojot informācija apmaiņu un kopējos kontroles pasākumus,  robežsargi sadarbībā ar muitniekiem un Drošības policijas darbiniekiem novērš vairākus neakcizēto cigarešu pārvietošanas gadījumus pāri valsts robežai. Kopumā atklātas un izņemtas vairāk kā 20 000 000 cigaretes bez akcīzes markām.
 


Š.g. 12.augustā Valsts robežsardzes amatpersonas sadarbībā ar Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes darbiniekiem Rīgas brīvostā atklāja 8 990 000 bez akcīzes markām.

Robežsargi un muitnieki Rīgas brīvostā „Baltic Conteiner Terminal” teritorijā, veicot  konteinera, kur saskaņā ar dokumentiem bija jāatrodas keramikas flīzēm, vizuālo kontroli, atklāja, ka tā priekšpusē uz nestandarta koka paletēm atrodas keramiskās flīzes, aiz kurām saskatāmas kartona kastes. Atverot vienu kasti, konstatētas cigaretes bez akcīzes markām. Kopumā tika izņemtas un nodotas muitas amatpersonām 6 990 000 „JIN LING” cigaretes un 2 000 000 „Winston” ULTRA LIGHT cigaretes. Uzsākta administratīvā lietvedība.

Š.g. 13.augustā Grebņevas robežkontroles punktā robežsargi, veicot Drošības policijas rīcībā esošas informācijas pārbaudi, novirzīja padziļinātai pārbaudei Krievijas pilsoņa vadīto kravas automašīnu DAF ar piekabi. Padziļinātas pārbaudes rezultātā, muitas darbinieki atklāja, ka  kravas vilcēja DAF piekabe bija pilna piekrauta ar nezināmas izcelsmes cigaretēm bez akcīzes markām - aptuveni 11 000 000 kontrabandas cigaretes. 

Uzsākta administratīvā lietvedība.

Abos minētajos gadījumos aizturētās cigaretes, visdrīzāk, bija paredzēts realizēt Eiropas Savienības nelegālajā tirgū.

Š.g. 13.augustā nelikumīgus cigarešu pārvietošanas gadījumus novērsa arī Viļakas pārvaldes Lavošnieku un Pededzes robežapsardzības nodaļu robežsargi.  Abos gadījumos, apmēram 300 m no valsts robežas, kopā izņemtas 189 980 cigaretes ar Krievijas Federācijas akcīzes marķējumu.


Informāciju sagatavoja: Jevgēnija Pozņaka,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Administratīvās pārvaldes
Koordinācijas un  sabiedrisko attiecību nodaļas galvenā inspektore,
 tālrunis 7075617,26328069,  e-pasts: jevgenija.poznaka@rs.gov.lv


Atpakaļ