Robežsargs spiests pielietot dienesta šaujamieroci

16.08.2011

Šā gada 11.augustā pierobežā - Daugavpils novada Naujenes ciemā - vieglās automašīnas „Volvo” vadītājs nepakļāvās robežsarga likumīgajām prasībām apturēt automašīnu un ar savu rīcību apdraudēja robežsarga dzīvību un veselību, kā rezultātā robežsargs bija spiests pielietot dienesta šaujamieroci.
 


Uz valsts nozīmes ceļa, gaišā diennakts laikā robežsargs, veicot dienesta pienākumus, dienesta formas tērpā un atstarojošā vestē ar zizli deva norādījumu automašīnas vadītājam apturēt transportlīdzekli. Vadītājs nepakļāvās robežsarga prasībai, apgriezās un uzsāka kustību pretējā virzienā, kā arī nereaģēja uz atkārtotu prasību apturēt automašīnu un ar savu rīcību apdraudēja robežsarga dzīvību un veselību. Brīdinot pārkāpēju par nepieciešamību apturēt transporta līdzekli, robežsargs pielietoja dienesta šaujamieroci.

Neskatoties uz minēto, autovadītājs neapstādināja automašīnu un patvaļīgi atstāja notikuma vietu.  Veikto meklēšanas pasākumu rezultātā, aptuveni 10 minūtes pēc incidenta, stāvvietā tika atrasta pamesta incidentā iesaistītā automašīna.

Uz notikuma vietu tika izsaukta Valsts policija, kas veica kriminālprocesuālās darbības.

Sakarā ar nepieciešamību veikt dienesta ieroča pielietošanas pamatotības pārbaudi, Valsts robežsardzē uzsākta dienesta pārbaude.
Saskaņā ar Robežsardzes likuma 18.panta prasībām, robežsargs ir tiesīgs lietot šaujamieroci, lai apturētu transportlīdzekli, nodarot tam bojājumus, ja tā vadītājs ar savu rīcību rada reālus draudus robežsarga vai citu personu dzīvībai un veselībai un nepakļaujas robežsarga prasībai apstādināt transportlīdzekli un nav citas iespējas viņu aizturēt.


Informāciju sagatavoja: Jevgēnija Pozņaka,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Administratīvās pārvaldes
Koordinācijas un  sabiedrisko attiecību nodaļas galvenā inspektore,
 tālrunis 7075617,26328069,  e-pasts: jevgenija.poznaka@rs.gov.lv

 


Atpakaļ