Robežsardzi apmeklē Azerbaidžānas un Gruzijas robežapsardzības iestāžu amatpersonas

23.08.2011

No 2011. gada 21.augusta līdz 28.augustam Apvienoto Nāciju Organizācijas Attīstības programmas (UNDP), kā arī Starptautiskās Migrācijas politikas attīstības centra (ICMPD) projekta „Integrētās robežu pārvaldības sistēmas izveide un attīstība Dienvidkaukāza valstīs” (SCIBM) ietvaros, Latvijas Republikas Valsts robežsardzē (VRS) norisinās mācību vizīte, kur piedalās Azerbaidžānas un Gruzijas robežapsardzības iestāžu amatpersonas.


Mācību vizītes mērķis - iepazīties ar Latvijā izveidotu integrētās robežu pārvaldības modeli, kā arī labāko praksi sadarbības jautājumos starp iestādēm, kas iesaistītas robežu drošības nodrošināšanā un preču pārvietošanas kontrolē uz Latvijas valsts robežas.

Vizītes laikā Azerbaidžānas un Gruzijas robežapsardzības iestāžu amatpersonas tiks iepazīstinātas ar Latvijas Valsts robežsardzes vēsturi un attīstību, tās struktūru un  funkcijām, stratēģisko plānošanu un integrētās robežu pārvaldības sistēmu Latvijā, kā arī starptautisko sadarbību (FRONTEX, BSRBCC, BMP, kopējo robežkontroles punktu, kontaktpunktu izveidošanas labākā prakse).

Šodien paredzētas tikšanās VRS Galvenajā pārvaldē, Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldē un Latvijas Pārtikas un veterinārajā dienestā, kur tiks prezentēta minēto iestāžu struktūra, funkcijas un sadarbības jautājumi.

Turpmākajās dienās viesi apmeklēs Valsts robežsardzes koledžu, Aviācijas, Ludzas un Rīgas pārvaldes. Koledžā tiks stāstīts par tās funkcijām, robežsargu izglītību un apmācību organizēšanu. Aviācijas pārvaldē tiks prezentēta pārvaldes struktūra, funkcijas, sadarbības jautājumi un darbības rezultāti. Ludzas pārvaldē viesi klātienē iepazīsies ar robežkontroles un imigrācijas kontroles organizēšanu uz Latvijas – Krievijas valstu robežas, sadarbību ar Krievijas Federācijas robežapsardzības iestādes pārstāvjiem, integrētās robežu pārvaldības sistēmu praksē Grebņevas robežkontroles punktā un Opoļu robežapsardzības nodaļā. Apmeklējot Rīgas pārvaldi, delegācijas iepazīsies ar Rīgas Tirdzniecības ostas robežkontroles punkta darbību ostā un uz kuģiem.

Mācību vizītes noslēgumā tās dalībniekiem tiks pasniegti sertifikāti.

Informāciju sagatavoja: Jevgēnija Pozņaka,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Administratīvās pārvaldes
Koordinācijas un sabiedrisko  attiecību nodaļas galvenā inspektore,
 tālrunis 67075617,26328069,  e-pasts: jevgenija.poznaka@rs.gov.lv
 


Atpakaļ