Notiks kopīgas VUGD un Rīgas Pašvaldības policijas ūdenslīdēju mācības

23.08.2011

 Trešdien, 24.augustā, plkst. 12:00, notiks kopīgas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) un Rīgas Pašvaldības policijas (RPP) ūdenslīdēju mācības, piedaloties arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķu (NMPD) brigādei. Mācību norises vieta ir Bābelītes ezers, blakus Pakalniešu ielai 1C.
 


Mācību laikā abu dienestu ūdenslīdēji veiks glābšanas darbus uz ūdens un meklēšanas darbus zem ūdens. Mācību scenārijs paredz, ka Bābelītes ezerā ir apgāzusies laiva un vairāki cilvēki iekrituši ūdenī. Līdzās tam tiks demonstrēts ūdenslīdēju aprīkojums un skaidrota ūdenslīdēju darba specifika. NMPD pārstāvji rādīs, kā sniegt pirmo palīdzība cietušajiem un kā palīdzēt cilvēkiem, kas kādu laiku pavadījuši ūdenī.

Kopīgo mācību mērķis ir pilnveidot abu dienestu ūdenslīdēju darbu notikuma vietā, apmainīties ar informāciju par katra dienesta darba specifiku un darba metodēm, kā arī iepazīties ar aprīkojumu. Praktisko uzdevumu laikā tiks parādīts, kā abu dienestu ūdenslīdēji spēj strādāt vienā komandā un sekmīgi paveikt glābšanas un meklēšanas darbus.

„VUGD ūdenslīdēji vasarā bieži izbrauc uz glābšanas darbiem Rīgas ūdenstilpnēm. Notikuma vietā parasti ierodas arī RPP ūdenslīdēji. Glābšanas un meklēšanas darbi norit daudz sekmīgāk tad, kad abu dienestu ūdenslīdēji strādā kā viena komanda, tāpēc arī šādas mācības tiek organizētas,” norāda VUGD priekšnieka vietnieks pulkvedis Intars Zitāns.

Mediju pārstāvji aicināti piedalīties mācībās.  

2011.gada 23.augustā
Sagatavoja:
Viktorija Šembele
VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste
Tel. 29468106
E-pasts: Viktorija.sembele@vugd.gov.lv
 


Atpakaļ