Valsts policijas Iekšējās drošības biroja darbinieki aizdomās par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu aizturēja divus ceļu policijas darbiniekus

24.08.2011

Šā gada 22.augustā Valsts policijas Iekšējās drošības biroja darbinieki,  veicot operatīvos pasākumus, aizdomās par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu aizturēja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ceļu policijas bataljona darbiniekus – 1975. un 1962. gadā dzimušus vīriešus.


Aizturētie policijas darbinieki, pildot dienesta pienākumus, par ceļu satiksmes noteikumu prasību neievērošanu, apturēja kādu autovadītāju. Lai vadītājam netiktu noformēts administratīvā pārkāpuma protokols, ceļu policijas darbinieki pieprasīja un pieņēma kukuli Ls 10 apmērā.

Valsts policijas Iekšējās drošības birojā par minēto faktu uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 320.panta 3.daļas „Par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu, ko izdarījusi valsts amatpersona,  izmantojot savu dienesta stāvokli”, kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu, atņemot tiesības uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem vai bez tā.

1962.gadā dzimušais policijas darbinieks atradās dienestā no 1991.gada, bet 1975.gadā dzimušais darbinieks atradās dienestā no 1996. gada.

Abi aizturētie darbinieki ievietoti Rīgas reģiona pārvaldes Īslaicīgās aizturēšanas vietā.

Uzsāktajā kriminālprocesā turpinās pirmstiesas izmeklēšana.


Andis Rinkevics
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
priekšnieks
T.:67075373
andis.rinkevics@vp.gov.lv
 


Atpakaļ