Noslēgusies Polijas robežsardzes virspavēlnieka Leszek Elas vizīte

24.08.2011

 Noslēgusies Polijas robežsardzes virspavēlnieka Leszek Elas darba vizīte  Latvijas Valsts robežsardzē (VRS). Šodien, 24.augustā VRS Galvenajā pārvaldē tika parakstīts Polijas un Latvijas robežsardzes iestāžu vadītāju tikšanās protokols.

Tikšanās laikā Puses apmainījās ar informāciju par situāciju uz valstu robežām un atzina, ka tā ir stabila un prognozējama.


Polijas puse informēja par Polijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē prioritātēm robežjautājumos. Kā svarīgāko uzsvēra - migrantu atgriešanas politikas un readmisijas efektīvu attīstību; grozījumus Šengenas Robežu kodeksā, kas atļaus uzlabot robežkontroles procedūras; Eiropas partnerības instrumenta attīstību mobilitātes un drošības ietvaros.

Latvijas un Polijas Puses izvērtēja sadarbību starp Latvijas Republikas Valsts robežsardzes koledžu un Polijas Republikas Robežsardzes mācību centru Kentšinā. Ik gadu izglītības iestādes sastāda pasākumu plānu. 2011.gadā ir ieplānoti pasākumi pasniedzēju pieredzes apmaiņas un nodarbību vadīšanas jomā. Puses secināja, ka sadarbība ir vērtējama kā veiksmīga, tā sekmē robežapsardzības iestāžu personāla profesionālo zināšanu padziļināšanu un to ir nepieciešams turpināt.

Puses apsprieda Eiropas Savienības palīdzības projekta trešajām valstīm realizēšanas gaitu Integrētās robežu pārvaldības sistēmas ieviešanai Dienvidkaukāzā (SCIBM), kā arī aktivitātes Eiropas Komisijas projektā „Austrumu partnerība” (Eastern partnership). Tika dots Latvijas un Polijas robežapsardzības iestāžu dalības novērtējums pasākumos FRONTEX aģentūras ietvaros. 
 
Abas Puses atzina, ka ir nepieciešams noslēgt „Latvijas Republikas valdības un Polijas Republikas valdības līgumu par sadarbību organizētas noziedzības un citu noziedzīgu nodarījumu apkarošanā” un, ka šis līgums būtu likumīgs pamats vairāku efektīvu sadarbības formu uzsākšanai attiecībā uz noziedzības novēršanu un noziedzīgu nodarījumu apkarošanu.

Kā jau informējām, no šā gada 23.līdz 24.augustam Latvijas Valsts robežsardzē darba vizītē uzturējās Polijas Robežsardzes virspavēlnieks brigādes ģenerālis Leszek Elas ar delegāciju.


Informāciju sagatavoja: Jevgēnija Pozņaka,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Administratīvās pārvaldes
Koordinācijas un sabiedrisko  attiecību nodaļas galvenā inspektore,
 tālrunis 67075617,26328069,  e-pasts: jevgenija.poznaka@rs.gov.lv
 


Atpakaļ