Sestdien Jelgavā notiks informatīvās kampaņas „Jūra nav līdz ceļiem” pasākums

26.08.2011

Sestdien, 27.augustā pulksten 15.00 Jelgavā pie Lielupes, Krasta ielā 9, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) un pašvaldību policiju glābēji kampaņas „Jūra nav līdz ceļiem” ietvaros informēs par drošību uz ūdens.
 


Pasākuma laikā notiks praktiskas demonstrācijas kā glābt slīkstošu cilvēku un kā viņam sniegt pirmo medicīnisko palīdzību. Paraugdemonstrējumus veiks Jelgavas pašvaldības policijas glābēji, kuri, pēc glābēju apmācībām Rīgas Pašvaldības policijas glābšanas dienestā, savu darbu jaunizveidotajā Jelgavas peldvietā veic pirmo sezonu.

Pasākumā piedalīsies VUGD Zemgales brigādes Jelgavas daļas Elejas posteņa Andrejs Novikovs komandieris, NMPD mediķi, Jelgavas pilsētas pašvaldības policijas priekšnieks Viktors Vanags un Rīgas Pašvaldības policijas (RPP) Ūdenslīdēju, glābēju un civilās aizsardzības nodaļas priekšnieks Jānis Bērzkalns.

Rīgas Pašvaldības policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka oficiālajās peldvietās, kur savu darbu veic un atpūtnieku drošību ūdenī uzrauga profesionāli glābēji, nelaimes gadījumi nav ar letālām sekām. Tā šogad Rīgas piecās oficiālajās peldvietās glābēji jau izglābuši 14 peldētājus, arī pērn sezonas laikā glābēju palīdzība tika sniegta 14 slīkstošiem atpūtniekiem.

Rīgas Pašvaldības policija aicina izmantot oficiālās peldvietas, kurās ūdenstilpes dzīles ir pārbaudītas un kurās peldētāju drošību ūdenī uzrauga glābēji.

Vairāku glābšanas dienestu kopīgi organizēto sabiedrības informēšanas kampaņu ”Jūra nav līdz ceļiem” par drošību uz ūdens vasaras sezonā uzsāka šī gada 10.jūnijā, tā turpināsies līdz septembra beigām un tiek organizēta, lai izglītotu un informētu ikvienu par pārgalvīgas un neuzmanīgas rīcības riskiem un to iespējamajām sekām atpūšoties pie un uz ūdens.
 
Informāciju sagatavoja:
Inese Veisa,VUGD Prese un sabiedrisko attiecību nodaļas
Inese Tīmane,RPP sabiedrisko attiecību speciāliste

Papildu informācija:

Inese Veisa
VUGD Prese un sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā inspektore
Tālr.:+371 67075868,
Mob.tālr. +371 26655399
e-pasts: inese.veisa@vugd.gov.lv

 


Atpakaļ