Nevērīgi izmests izsmēķis izraisa ugunsgrēku Liepājā

31.08.2011

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 30.augusta plkst. 6:30 līdz 31.augusta 6:30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 32 izsaukumus. Kopumā dzēsti 18 ugunsgrēki, veikti 10 glābšanas darbi, bija arī četri maldinoši izsaukumi. Ugunsgrēkos izglābti divi cilvēki.
 


31.augustā, plkst. 01:45, VUGD saņēma informāciju, ka Liepājā, Toma ielā, dzīvojamajā mājā ir izcēlies paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks.

Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka divstāvu koka dzīvojamajā mājā ar atklātu liesmu deg kāpņu telpa un tualete ēkas pirmajā un otrajā stāvā, kā arī siena un jumta konstrukcijas bēniņos. Izmantojot izbīdāmās kāpnes, no mājas otrā stāva tika izglābti divi cilvēki, kuri paši saviem spēkiem no ēkas nevarēja izkļūt degošo kāpņu dēļ. Savukārt, vēl trīs cilvēki, kuri dzīvoja mājas otrā pusē ar atsevišķu kāpņu telpu, kurā bija spēcīgs sadūmojums, tika evakuēti. Ugunsgrēks tika lokalizēts plkst. 02:43, bet pilnībā likvidēts plkst. 03:45. Kopējā degšanas platība bija 50m2. Iespējamais ugunsgrēka iemesls ir neuzmanīga smēķēšana.


Lai izvairītos no liela nelaimes, VUGD aicina cilvēkus nebūt vieglprātīgiem un smēķējot ievērot drošības noteikumus:
• nesmēķējiet gultā, dīvānā, sēžot krēslā vai blakus viegli uzliesmojošiem priekšmetiem;
• vienmēr kārtīgi nodzēsiet cigareti un izmetiet to tikai tam speciāli paredzētā vai ierīkotā vietā. Nekad nemetiet izsmēķi atkritumu urnā, uz grīdas vai ārā pa logu. Jūsu izmestā nenodzēstā cigarete var izraisīt ugunsgrēku.
• ja jūs smēķējat uz balkona vai pie atvērta loga dzīvoklī, pārliecinieties, ka telpā nav viegli uzliesmojoši priekšmeti un ka pelnu trauks atrodas aizvējā, lai dzēšot cigareti dzirksteles neizraisītu ugunsgrēku.


Sagatavoja:
Viktorija Šembele
VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste
Tel. 29468106
E-pasts: Viktorija.sembele@vugd.gov.lv
 


Atpakaļ