Glābj akā iekritušus dzīvniekus

31.08.2011

Šodien, 31.augustā, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) ugunsdzēsēji glābēji jau divas reizes ir steigušies palīgā akā iekritušiem dzīvniekiem. Šomēnes glābti jau 10 akā iekrituši dzīvnieki.
 


31.augustā, plkst. 10:17 VUGD saņēma informāciju, ka Madonas novada Sarkaņu pagasta Poļvarkā akā ir iekritusi govs un saimnieki pašu spēkiem govi no akas nevar izcelt. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka apmēram 4 metrus dziļā vecā akā, kas nebija aizbērta vai aiztaisīta ciet, ir iekritusi govs. Govs akā bija iekritusi ar pakaļkājām un galva viņai bija redzama virs akas malām.

Ugunsdzēsēji glābēji govij ap priekškājām aplika šļūtenes. Palīgā atsteidzās arī blakus esošās fermas traktors, ar kura palīdzību govs tika nedaudz pacelta, lai šļūtenes varētu aplikt arī ap pakaļkājām. Pēc tam izdevās govi pilnībā izcelt no akas. Notikuma vietā bija ieradies arī veterinārārsts, kurš apskatīja govi. Govij nebija redzamu ievainojumu un, lai gan viņa akā ar aukstu ūdenī bija pavadījusi vismaz pusotru stundu, govs pati spēja nostāvēt uz savām kājām.

Savukārt, plkst. 12:27, VUGD saņēma informāciju, ka Aknīstes novada Gārsenes pagasta Rubeņos meliorācijas akā ir iekritis suns. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka suns atrodas apmēram trīs metru dziļumā. Ar kāpņu palīdzību ugunsdzēsēji glābēji nokļuva līdz sunim un izcēla viņu no akas.

Šomēnes ugunsdzēsēji glābēji ir izcēluši 10 akās iekritušus dzīvniekus. Divos gadījumos ir glābta akā iekritusi govs, vienā gadījumā tā bija stirniņa, savukārt septiņos gadījumos ir glābti suņi.

VUGD aicina iedzīvotājus pārliecināties, ka viņu īpašumos esošās, vairs neizmantotās akas ir aizbērtas vai aiztaisītas ciet. Līdzās tam pašvaldības ir aicinātas parūpēties par to, lai viņu teritorijā esošajām kanalizācijas un meliorācijas akām būtu uzlikti vāki. Vaļējas akas apdraud ne tikai dzīvniekus, bet arī cilvēku veselību un dzīvību.


Sagatavoja:
Viktorija Šembele
VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste
Tel. 29468106
E-pasts: Viktorija.sembele@vugd.gov.lv


Atpakaļ