Latvijas izlase Pasaules čempionātā ugunsdzēsības sportā izcīna 12.vietu

05.09.2011

Pasaules čempionātā ugunsdzēsības sportā, kas no 31. augusta līdz 5. septembrim norisinājās Vācijas pilsētā Kotbusā, Latvijas izlase izcīnīja 12.vietu. Par pasaules čempioniem kļuva Krievijas izlase, otro vietu ieguva Baltkrievija, bet trešā vieta – Kazahstānas sportistiem. Kopumā sacensībās piedalījās 18 komandas no 17 valstīm.

Pasaules čempionātā medaļas tiks izcīnītas četrās ugunsdzēsības sporta disciplīnās. Pirmais medaļu komplekts tika sadalīts piektdien, 2.septembrī, kad notika sacensības uzkāpšanā ar āķkāpnēm mācību torņa 4.stāvā. Ar jaunu pasaules rekordu 12,95 sekundes uzvarēja Baltkrievijas pārstāvis Vladimirs Straļčeņins, otrā un trešā vieta – Krievijas sportistiem. Labākais no Latvijas pārstāvjiem bija Gunārs Jēkabsons, kurš ar laiku 15,61 sekunde ierindojās 59.vietā. Valstu izlašu kopvērtējumā Latvija šajā disciplīnā ierindojās 12.vietā, pirmā vieta Krievijai, otrā – Baltkrievijai, bet trešā – Ukrainai.

Sestdien notika pamatsacensības 100 metru šķēršļu joslas pārvarēšanā un 4 X 100m ugunsdzēsības stafete. Ugunsdzēsības stafetē ar laiku 55,32 sekundes uzvarēja Krievijas komanda, otrā un trešā vieta – Baltkrievijai. Latvijas izlase ar rezultātu 61,75 sekundes ieguva 13.vietu. 100 metru šķēršļu joslas pārvarēšanā finālskrējienā, kas norisinājās svētdien, ar rezultātu 15,13 sekundes uzvarēja Krievijas pārstāvis Vladimirs Sidorenko. Labāko rezultātu Latvijai uzrādīja Oskars Reiziņš, kurš ar laiku 17,15 sekundes ierindojās 43.vietā. Valstu izlašu kopvērtējumā Latvija šajā disciplīnā ierindojās 11.vietā, pirmā vieta Krievijai, otrā – Ukrainai, bet trešā - Baltkrievijai.

Svētdien tika noskaidroti uzvarētāji pēdējā disciplīnā – izvēršanās no motorsūkņa. Labāko rezultātu un jaunu pasaules rekordu 25,58 sekundes uzrādīja Čehijas izlase, otrā vieta Krievijai un trešā – Slovākijai. Latvijas pārstāvji šajā disciplīnā ar rezultātu 29,26 sekundes ieguva 9.vietu.

Apbalvoti tiek arī uzvarētāji divcīņā, kas tiek noskaidroti summējot uzrādītos rezultātus uzkāpšanā ar ākkāpnēm un 100 m šķēršļu joslas pārvarēšanā. Labāko kopējo rezultātu divcīņā uzrādīja Krievijas pārstāvis Sergejs Afanasjevs, kura rezultāts 28,62 sekundes ir arī jauns pasaules rekords. Labākais no Latvijas izlases bija Oskars Reiziņš, kurš ar rezultātu 33,02 sekundes ierindojās 38.vietā.
Lai noskaidrotu Pasaules čempionāta kopvērtējuma uzvarētāju, tiek skaitīti kopā valstu uzrādītie rezultāti 4x100 m ugunsdzēsības stafetē, 100 m šķēršļu joslas pārvarēšanā, izvēršanās no motorsūkņa un uzkāpšanas ar āķkāpnēm.
Latvijas valsts pieaugušo izlases sastāvā startēja:
• Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas Ugunsdzēsības un glābšanas darbu katedras lektors kapteinis Aleksandrs Karatajevs;
• VUGD Rīgas reģiona pārvaldes 4.daļas inspektors dežurants virsleitnants Mihails Tutuškins;
• VUGD Jelgavas daļas inspektors leitnants Artūrs Laizāns;
• VUGD Rīgas reģiona pārvaldes 7.daļas inspektors dežurants leitnants Deniss Sņegovs;
• VUGD Kuldīgas daļas ugunsdzēsējs glābējs kaprālis Gunārs Jēkabsons;
• VUGD Kuldīgas daļas Alsungas posteņa vada komandiera vietnieks kaprālis Aleksandrs Štefaņuks;
• VUGD Rīgas reģiona pārvaldes 2.daļas ugunsdzēsējs glābējs kaprālis Krists Rozgalis;
• VUGD Rīgas reģiona pārvaldes 4.daļas ugunsdzēsējs glābējs kaprālis Vitālijs Zagorskis;
• VUGD Valmieras daļas ugunsdzēsējs glābējs kaprālis Oskars Reiziņš.
Pasaules čempionāts ugunsdzēsības sportā norisinājās jau septīto reizi.
Pirmās oficiālās sacensības ugunsdzēsības sportā Latvijā notika jau 1937.gadā un tajās piedalījās brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrību komandas. Pirmais Rīgas garnizona čempionāts notika 1945.gadā, savukārt 1947.gadā Rīgā jau notika pirmās republikas mēroga sacensības, kurās piedalījās militarizētās ugunsdzēsības daļas.