VUGD pārstāvji atgriezušies no starptautiskām mācībām Moldovas Republikā

07.09.2011

Latvijas Ātrās reaģēšanas vienība (turpmāk-Latvijas vienība) ir atgriezusies no starptautiskām mācībām „CODRII 2011”, kuras norisinājās Moldovas Republikā no 27.augusta līdz 2.septembrim. Mācībās tika iegūta vērtīga pieredze un saņemtas citu valstu kolēģu un organizatoru uzslavas par augsto Latvijas vienības profesionalitāti un paveikto darbu.


Latvijas pārstāvji tika iesaistīti cilvēku meklēšanas un glābšanas darbos, jo, saskaņā ar mācību scenāriju, pēc zemestrīces daudzas ēkas bija sabrukušas un to gruvešos tika aprakts liels cilvēku skaits. Pirmajā praktisko uzdevumu dienā, 30.augustā, Latvijas Vienība kopā ar glābējiem no Kazahstānas strādāja zemestrīces sagrautā ķīmijas rūpnīcā Contesti pilsētā un daudzstāvu dzīvojamā mājā Danceni pilsētā, kur meklēja gruvešos apraktos cilvēkus. Savukārt, otrajā praktisko uzdevumu dienā tika veikti meklēšanas un glābšanas darbi sabrukušā skolā kopā ar kolēģiem no Beļģijas un Serbijas.  Kopumā abās mācību dienās Latvijas vienībai drupās izdevās atrast 14 bojāgājušos un trīs izdzīvojušos. 

 

 „Mācības deva vērtīgu pieredzi tāda apjoma glābšanas darbu veikšanā. Ir gandarījums, ka mūsu darbu novērtēja ne tikai organizatori, bet arī citu valstu kolēģi, kuri izteica atzinību par mūsu augsto profesionalitāti. Turklāt, mēs bijām vienīgā vienība, kura uz mācībām ieradās ar automašīnu, kas speciāli paredzēta glābšanas darbu veikšanai. Tas ļāva mums parādīt, cik operatīvi un rezultatīvi ar atbilstošu tehniku var īstenot šāda veida glābšanas darbus,” norāda Latvijas Ātrās reaģēšanas vienības vadītājs majors Ivo Mežulis.

Latvijas vienībai uzrādīt labos rezultātus šajās mācībās palīdzēja arī valodas zināšanas. Kā norāda I.Mežulis: „Mēs bijām viena no retajām vienībām, kura varēja brīvi sarunāties ar visiem mācību dalībniekiem, jo pārzinām gan angļu, gan krievu valodu. Tā ir priekšrocība, kas šāda veida mācībās un starptautiskās palīdzības sniegšanas misijās ļauj mums strādāt vienā komandā ar jebkuras valsts pārstāvjiem.”

Mācības piedalījās vairāk nekā 1000 cilvēku no kopumā 32 valstīm, kā arī NATO, ANO un nevalstiskajām organizācijām. Mācības norisinājās septiņās dažādās vietās Kišiņevas reģionā.
Latvijas Ātrās reaģēšanas vienības sastāvā mācībās piedalījās:
 majors Ivo Mežulis, VUGD Operatīvās vadības pārvaldes Operatīvās pārvaldīšanas nodaļas (OVP OPN) priekšnieks;
 kapteinis Andris Krots, VUGD OVP OPN operatīvais dežurants;
 kapteinis Jānis Grīnbergs, VUGD OVP OPN operatīvais dežurants;
 virsleitnants Staņislavs Ļisovenko, VUGD Eiropas lietu un starptautiskās sadarbības nodaļas vecākais inspektors;
 virsseržants Valdis Bērziņš, VUGD Vidzemes reģiona brigādes Alūksnes daļas vada komandiera vietnieks;
 virsseržants Ints Ratseps, VUGD Vidzemes reģiona brigādes Alūksnes daļas vada komandiera vietnieks;
 virsseržants Guntis Sproģis, VUGD Rīgas reģiona pārvaldes 8.daļas nodaļas komandieris (autovadītājs);
 virsseržants Arnis Talcis, VUGD Vidzemes reģiona brigādes Limbažu daļas ugunsdzēsējs glābējs;
 kaprālis Dzintars Zaretoks, VUGD Vidzemes reģiona brigādes Madonas daļas ugunsdzēsējs glābējs (autovadītājs).

Mācības rīkoja Moldovas Republikas Krīžu Situāciju Pārvaldīšanas ministrija sadarbībā ar Eiro – Atlantijas katastrofu likvidēšanas koordinācijas centru (EADRCC). To mērķis bija pilnveidot valstu spēju reaģēt katastrofu gadījumos un spēju efektīvi koordinēt katastrofu radīto seku novēršanas pasākumus.

2011.gada 7.septembrī 

Sagatavoja:
Viktorija Šembele
VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste
Tel. 29468106
E-pasts: Viktorija.sembele@vugd.gov.lv


Atpakaļ