Latvijas robežsardzi apmeklē Ukrainas robežsardzes dienesta delegācija

07.09.2011

No š.g. 7. – 9.septembrim Latvijas Valsts robežsardzi darba vizītē apmeklē Ukrainas Valsts robežsardzes dienesta delegācija.


Ukrainas delegāciju vada ģenerālleitnants Aleksandrs Meļņikovs - Ukrainas Valsts robežsardzes dienesta priekšsēdētāja vietnieks, savukārt, Latvijas Valsts robežsardzes delegācijas vadītājs ir ģenerālis Ivars Zālītis - Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes priekšnieks, Valsts robežsardzes priekšnieka pirmais vietnieks.

Vizītes mērķis - veicināt sadarbību cīņā pret nelegālo migrāciju, kā arī iepazīties ar Latvijas robežkontroles, personāla sagatavošanas  jautājumiem un aktualitātēm.

Tikšanās laikā tiks izskatīti jautājumi par situāciju uz Latvijas, Ukrainas robežām; nelegālās migrācijas tendencēm, prognozēm; robežsargu apmācību un profesionālās pilnveides organizēšanu Valsts robežsardzē; robežkontroles un robežuzraudzības organizāciju uz Eiropas Savienības ārējās robežas; Latvijas un Ukrainas robežapsardzības iestāžu līdzšinējās sadarbības izvērtējumus, kā arī sadarbības attīstības perspektīvām.

Ukrainas delegācija apmeklēs Latvijas Valsts robežsardzes koledžu, Aviācijas pārvaldi, Ludzas pārvaldes Terehovas robežkontroles punktu un Opoļu robežapsardzības nodaļu, kā arī iepazīsies ar Rīgas pārvaldes Patvēruma meklētāju dienesta darbu un Lidostas „Rīga” I kategorijas robežkontroles punkta darbību.

Vizītes noslēgumā, š.g. 9.septembrī Valsts robežsardzes Galvenajā pārvaldē tiks parakstīs tikšanās protokols.

Vizīte notiek saskaņā ar 1999.gada 13.jūlijā noslēgto Latvijas Republikas Valsts robežsardzes un Ukrainas Valsts robežu komitejas vienošanos par sadarbību valsts robežu apsardzības jautājumos.

Informāciju sagatavoja: Jevgēnija Pozņaka,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Administratīvās pārvaldes
Koordinācijas un sabiedrisko  attiecību nodaļas galvenā inspektore,
 tālrunis 67075617,26328069,  e-pasts: jevgenija.poznaka@rs.gov.lv


Atpakaļ