No iršiem izglābj velosipēdu

09.09.2011

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 8.septembra plkst. 6:30 līdz 9.septembra plkst. 6:30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 33 izsaukumus. Kopumā dzēsti 23 ugunsgrēki, veikti 8 glābšanas darbi, bija arī divi maldinoši izsaukumi. Ugunsgrēkos nav cietuši vai bojā gājuši cilvēki. 
 


Vakar, plkst. 12:58, VUGD saņēma informāciju, ka Rīgā, pretī Mūkusalas ielai, upē Daugava atrodas cilvēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji ieraudzīja vīrieti, kurš atrodas ūdenī, turas pie krasta apmales un pats saviem spēkiem netiek laukā no ūdens. Ugunsdzēsēji glābēji apmēram 42 gadus veco vīrieti izcēla no ūdens un nodeva policijai, jo no mediķu palīdzības viņš atteicās. Saskaņā ar šī vīrieša stāstīto, viņš Daugavas malā bija makšķerējis, pēc tam, kad makšķere iekrita ūdenī, viņš bija lecis tai pakaļ, bet pats saviem spēkiem tikt atpakaļ krastā vairs nespēja. 

Savukārt, plkst. 16:33, VUGD saņēma palīdzības lūgumu no kāda apmēram 40 gadus veca vīrieša, kurš nevarēja tikt pie sava velosipēda, jo tam apkārt lidinājās irši. Vīrietis bija aizbraucis uz Meža kapiem Rīgā un atstājis savu velosipēdu pie koka. Atgriežoties pēc velosipēda, vīrietis ieraudzīja, ka ap viņa velosipēdu lidinās apmēram 50 irši un, saprotot, ka pats pie velosipēda netiks klāt, zvanīja glābējiem. Kad notikuma vietā ieradās ugunsdzēsēji glābēji, viņi, tērpušies ugunsdzēsēju aizsargtērpā un uzlikuši elpošanas aparātu, paņēma velosipēdu un atdeva to saimniekam.

Paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks vakar izcēlās Rīgā, Atlantijas ielā. Plkst. 16:20 VUGD saņēma informāciju, ka Atlantijas ielā deg apdzīvota divstāvu koka māja. Pirmajai ugunsdzēsēju glābēju vienībai ierodoties notikuma vietā, ēkas jumts jau dega ar atklātu liesmu 100m2 platībā, tika izsaukti papildspēki un noskaidrojās, ka tas ir atpūtas komplekss. Kopumā notikuma vietā strādāja 5 autocisternas, viens autopacēlājs un autokāpnes. Liesmām strauji izplatoties pa ēkas bēniņiem un otro stāvu, kopējā degšanas platība bija 250m2. Ugunsgrēks tika lokalizēts plkst. 17:47, bet pilnībā likvidēts plkst. 19:37. Iespējamos ugunsgrēka iemeslus noskaidros Valsts policija.

2011.gada 9.septembrī
Sagatavoja:
Viktorija Šembele
VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste
Tel. 29468106
E-pasts: Viktorija.sembele@vugd.gov.lv
 


Atpakaļ