Dodas uz IX Starptautisko jauno ugunsdzēsēju glābēju salidojumu

15.09.2011

No šodienas, 15.septembra, līdz 21.septembrim Baltkrievijas Republikā notiks IX Starptautiskais jauno ugunsdzēsēju glābēju salidojums (turpmāk – Salidojums), uz kuru devusies arī komanda no Latvijas. Salidojums norisināsies Nacionālajā bērnu atveseļošanās nometnē „Sumbrēns”. 
 


Latviju salidojumā pārstāvēs septiņi skolēni no Rīgas 33.vidusskolas, kuri aktīvi nodarbojas ar ugunsdzēsības sportu, kā arī viņu sporta skolotājs un Latvijas pieaugušo izlases ugunsdzēsības sportā treneris Aleksandrs Kļitončiks un Latvijas Ugunsdzēsības sporta federācijas valdes priekšsēdētājs Vladimirs Vetuhs.

Salidojuma ietvaros tiek organizēti semināri, praktiskās nodarbības, mācības un meistarklases ar mērķi izglītot jauniešus par drošības jautājumiem, kā rīkoties ārkārtas situācijās un sniegt pirmo medicīnisko palīdzību, popularizēt ugunsdzēsības sportu un ugunsdzēsēja glābēja profesiju. Savukārt, jauniešu treneri apmainās ar informāciju un pieredze darbā ar pusaudžiem un jaunākajām metodēm ugunsdzēsības sporta apmācībā.

Jauniešiem būs jāpiedalās septiņos dažādos konkursos. Konkursa „Vizītkarte” ietvaros jauniešiem būs jāprezentē sava valsts un jauno ugunsdzēsēju glābēju kustība. Jauniešiem būs arī jāizveido avīze „Jaunais glābējs”. Ugunsdzēsības stafetes ietvaros bērniem būs jāveic darbības, ko ikdienā dara profesionāli ugunsdzēsēji glābēji, piemēram, jāuzvelk kaujas tērps. Lai nostiprinātu jauniešu zināšanas par pirmās medicīniskās palīdzības sniegšanu, viņiem divās dažādās situācijās būs jāsniedz cietušajiem pirmā medicīniskā palīdzība un jāsagatavo cietušie tālākai transportēšanai. Meistarklašu ietvaros jaunieši praktiski tiks apmācīti sniegt palīdzību dažādās ārkārtējās situācijās, piemēram, glābšanas darbi uz ūdens, glābšanas darbi augstumā. Šīs meistarklases tiek organizētas arī, lai sagatavotu jauniešus praktiskajām mācībām. To ietvaros jauniešiem būs jādarbojas starptautiskās komandās un jādemonstrē salidojuma laikā iegūtās zināšanas un praktiskās iemaņas glābšanas darbu veikšanā. 

Salidojumā piedalīsies jauniešu komandas no Azerbaidžānas, Bulgārijas, Latvijas, Lietuvas, Dienvidkorejas, Moldovas, Polijas, Krievijas, Serbijas, Ukrainas un Baltkrievijas.  

Salidojumu organizē Baltkrievijas Ārkārtējo situāciju ministrija un Baltkrievijas Ugunsdzēsēju glābēju jauniešu sabiedriskā organizācija.

 

2011.gada 15.septembrī
Sagatavoja:
Viktorija Šembele
VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste
Tel. 29468106
E-pasts: Viktorija.sembele@vugd.gov.lv
 


Atpakaļ