Nodrošinājuma valsts aģentūra sadarbībā ar komersantiem iznīcinās lielu daudzumu pārtikas produktu

21.09.2011

Rīt, 22.septembrī pulksten 10.00 Iekšlietu ministrijas Nodrošinājuma valsts aģentūras darbinieki SIA „Getliņi Eko” teritorijā – CSA poligonā „Getliņi”, Rumbulā, Stopiņu novadā iznīcinās lielu daudzumu pārtikas produktu. 
 


Dažādu veidu un daudzumu pārtikas produkti izņemti vairākās administratīvo pārkāpumu lietās, kā arī krimināllietās. Iznīcināmo pārtikas produktu sortiments ir visai plašs – gan dažāda veida saldumi, bērnu pārtika, saldēta un dažādi sagatavota gaļa un pat košļājamā gumija. Pārtikas produktu konfiscēšanas iemesls pārsvarā ir viens un tas pats – dažādu pārbaužu rezultātā tirdzniecības vietās un noliktavās konstatēta prece ar beigušos realizācijas termiņu. Iznīcināmās pārtikas preces nav lietojamas uzturā.

Vēl Getliņu cieto sadzīves atkritumu poligonā rīt tiks iznīcināta arī kafija un kukurūza vairāk kā 30 tonnu apmērā. Šīs pārtikas preces savulaik kalpojušas par aizsegu cigarešu kontrabandai. Savukārt iznīcināmais cukurs un raugs ir izņemti, likvidējot nelegālā alkohola ražotnes.

Visas pārtikas preces pirms iznīcināšanas tiks nosvērtas, iebraucot poligona teritorijā, bet pēc tam iestrādātas zemē ar speciālu tehniku. Nelikumīgo pārtikas preču iznīcināšana notiks komisijas klātbūtnē.
 
Iznīcināšanas procesu rīt, 23.septembrī pulksten 10.00 SIA „Getliņi Eko” CSA poligonā vērot aicināti arī plašsaziņas līdzekļu pārstāvji. Uz jūsu jautājumiem, kā jau ierasts atbildēs Nodrošinājuma valsts aģentūras Izņemto lietu pārņemšanas nodaļas vadītājs Gvido Lapiņš.

 Sagatavoja:
Ieva Rekšņa
Iekšlietu ministrijas
Aģentūru darba uzraudzības nodaļas
vecākā referente
Tālr.67086196
Mob: 29130397
E-pasts: ieva.reksna@iem.gov.lv
 


Atpakaļ