21.09.2011

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 20.septembra plkst. 6:30 līdz 21.septembra plkst. 6:30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 38 izsaukumus. Kopumā dzēsti 17 ugunsgrēki, veikti 12 glābšanas darbi, bija arī deviņi maldinoši izsaukumi. Ugunsgrēkos nav cietuši vai bojā gājuši cilvēki. 
 


Vakar paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks notika Madonā. Plkst. 15:57 VUGD saņēma informāciju, ka Madonā, Saules ielā, angārā ir izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka angārā deg telpa un uguns izplatās pa angāra siltinājumu. Lai apturētu liesmu izplatīšanos, uz notikuma vietu tika nosūtīta papildus tehnika. Tikai tad, kad ugunsdzēsēji glābēji izjauca jumta metāla apšuvumu, izdevās apturēt liesmu izplatīšanos. Kopumā notikuma vietā strādāja četras autocisternas un vienas autokāpnes no Madonas, Cesvaines un Lubānas. No angāra tika evakuēta tehnika, skābekļa un gāzes baloni. Ugunsgrēks tika lokalizēts plkst.19:07, bet pilnībā likvidēts plkst. 20:37. Kopējā degšanas platība bija 500m2, to skaitā dega angāra jumts 400m2, pirmā stāva katlu māja 20m2 un virpotava 20m2, kā arī otrā stāva telpas 60m2 platībā. Iespējamais ugunsgrēka iemesls ir bojājums apkures iekārtā. 

 Vakar Daugavpils 1.daļas ugunsdzēsēji glābēji palīdzēja izcelt tranšejā iekritušu govi. Plkst. 18:53 VUGD saņēma informāciju, ka Daugavpilī, Komunālajā ielā, pie dzīvojamās mājas izraktā tranšejā ir iekritusi govs. Glābšanas pasākumi tika īstenoti tā, lai pēc iespējas mazāk traumētu mājlopu. Ugunsdzēsēji glābēji govij apkārt aplika virves, tad, izmantojot paši savu spēku, viņu nedaudz pacēla un bēra ciet tranšeju. Pēc tam govs atkal tika nedaudz pacelta un bedre bērta ciet līdz brīdim, kamēr govs varēja no tranšejas izkāpt. Tranšejas dziļums bija apmēram divi metri. Pēc govs izcelšanas tā tika nodota saimniekam. Savukārt, neilgi pēc pusnakts VUGD saņēma informāciju, ka Jaunpiebalgā akā ir iekritis liels suns. Ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot kāpnes, nokļuva pie suņa, aiz viņa kakla siksnas aizāķēja āķi un izcēla viņu no akas. Pēc izcelšanas suns tika palaists brīvībā. 
  
 
2011.gada 21.septembrī
Sagatavoja:
Viktorija Šembele
VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste
Tel. 29468106
E-pasts: Viktorija.sembele@vugd.gov.lv
 


Atpakaļ