Ar panākumiem atgriežas no IX Starptautiskā jauno ugunsdzēsēju glābēju salidojuma

21.09.2011

Latvijas komanda šodien atgriezās no IX Starptautiskā jauno ugunsdzēsēju glābēju salidojuma (turpmāk – Salidojums), kurā starp 11 valstu komandām izcīnīja augsto trešo vietu. Salidojums no 15. līdz 21.septembrim norisinājās Baltkrievijas Republikā, Nacionālajā bērnu atveseļošanās nometnē „Sumbrēns”.
 


Labākie jaunie ugunsdzēsēji glābēji tika noskaidroti piecās disciplīnās. Konkursā „Vizītkarte”, kuras ietvaros jauniešiem bija jāprezentē sava valsts un jauno ugunsdzēsēju glābēju kustība, Latvijas komanda ieguva 4.vietu. Par izveidoto avīzi „Jaunais glābējs” tika iegūta 5.vieta. Ugunsdzēsības stafetē, kuras ietvaros bērniem bija jāveic darbības, ko ikdienā dara profesionāli ugunsdzēsēji glābēji, Latvijas jaunieši uzrādīja trešo labāko rezultātu. Savukārt pirmās medicīniskās palīdzības sniegšanas pārbaudē tika iegūta 4.vieta.

Augstus rezultātus Latvijas jaunieši uzrādīja praktiskajās mācībās, kuru ietvaros jauniešiem bija jādarbojas starptautiskās komandās un jādemonstrē salidojuma laikā iegūtās zināšanas un praktiskās iemaņas glābšanas darbu veikšanā. Latvijas jaunieši pārstāvēja visas trīs labākos rezultātus uzrādījušās komandas.

Apkopojot visās disciplīnās uzrādītos rezultātus, Latvijas izlase kopvērtējumā ieguva trešo vietu. Par Salidojuma uzvarētāju kļuva Ukrainas komanda, savukārt otro vietu ieguva Baltkrievijas komanda. 

Latviju salidojumā pārstāvēja septiņi skolēni no Rīgas 33.vidusskolas, kuri aktīvi nodarbojas ar ugunsdzēsības sportu, kā arī viņu sporta skolotājs un Latvijas pieaugušo izlases ugunsdzēsības sportā treneris Aleksandrs Kļitončiks un Latvijas Ugunsdzēsības sporta federācijas valdes priekšsēdētājs Vladimirs Vetuhs.

Salidojuma ietvaros tika organizēti semināri, praktiskās nodarbības, mācības un meistarklases ar mērķi izglītot jauniešus par drošības jautājumiem, kā rīkoties ārkārtas situācijās un sniegt pirmo medicīnisko palīdzību, popularizēt ugunsdzēsības sportu un ugunsdzēsēja glābēja profesiju. Savukārt, jauniešu treneri apmainījās ar informāciju un pieredzi darbā ar pusaudžiem un jaunākajām metodēm ugunsdzēsības sporta apmācībā.

Salidojumā piedalījās jauniešu komandas no Azerbaidžānas, Bulgārijas, Latvijas, Lietuvas, Dienvidkorejas, Moldovas, Polijas, Krievijas, Serbijas, Ukrainas un Baltkrievijas.  

Salidojumu organizēja Baltkrievijas Ārkārtējo situāciju ministrija un Baltkrievijas Ugunsdzēsēju glābēju jauniešu sabiedriskā organizācija.

 

2011.gada 21.septembrī
Sagatavoja:
Viktorija Šembele
VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste
Tel. 29468106
E-pasts: Viktorija.sembele@vugd.gov.lv
 


Atpakaļ