Nodrošinājuma valsts aģentūra sadarbībā ar komersantiem iznīcināja lielu daudzumu pārtikas produktu

22.09.2011

Šodien, 22.septembrī  Iekšlietu ministrijas Nodrošinājuma valsts aģentūras darbinieki SIA „Getliņi Eko” teritorijā – CSA poligonā „Getliņi”, Rumbulā, Stopiņu novadā iznīcināja lielu daudzumu pārtikas produktu. 
 


Dažādu veidu un daudzumu pārtikas produkti izņemti vairākās administratīvo pārkāpumu lietās, kā arī krimināllietās. Iznīcināmo pārtikas produktu sortiments bija visai plašs.

Klātesošo žurnālistu acīm šodien pavērās visai savdabīga aina – zem smagā traktora kāpurķēdēm tika samaltas gan ātri vārāmās zupas, gan veca bērnu un dzīvnieku pārtika, gan liels daudzums cukura un rauda, kas izņemti, likvidējot nelegālā alkohola ražotnes.
 
Vislielāko likvidējamo pārtikas produktu masu sastādīja tonnas ar kukurūzu un visai apšaubāmas kvalitātes kafiju. Šie produkti tika konfiscēti, atklājot kontrabandas cigarešu fasēšanas cehu. Nodrošinājuma valsts aģentūras Izņemto lietu pārņemšanas nodaļas vadītājs Gvido Lapiņš žurnālistiem pastāstīja, ka lielās metāla bundžās uz kurām bija etiķetes ar kafijas un kukurūzas nosaukumiem, lielāko tilpumu aizņēma tieši cigaretes, kuras no virspuses bija nedaudz piesegtas ar minētajiem produktiem.

Visas pārtikas preces pirms iznīcināšanas tika nosvērtas, iebraucot poligona teritorijā, bet pēc tam iestrādātas zemē. Nelikumīgo pārtikas preču iznīcināšana notika komisijas klātbūtnē. Komisijas sastāvā bija gan Nodrošinājuma valsts aģentūras, gan pašvaldības policijas, gan kriminālpolicijas, gan Valsts ieņēmuma dienesta, gan arī Pārtikas un veterinārā dienesta darbinieki.

Sagatavoja:
Ieva Rekšņa
Iekšlietu ministrijas
Aģentūru darba uzraudzības nodaļas
vecākā referente
Tālr.67086196
Mob: 29130397
E-pasts: ieva.reksna@iem.gov.lv
 


Atpakaļ