Neuzmanīgas smēķēšanas dēļ cieš cilvēks

28.09.2011

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 27.septembra plkst. 6:30 līdz 28.septembra plkst. 6:30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 33 izsaukumus. Kopumā dzēsti 17 ugunsgrēki, veikti deviņi glābšanas darbi, bija arī septiņi maldinoši izsaukumi. Ugunsgrēkos cietis viens cilvēks. 
 


Vakar, plkst.23:11, VUGD saņēma informāciju, ka no piecstāvu dzīvojamās mājas Liepājā, Viršu ielā, ceturtā stāva balkona nāk dūmi. Ierodoties notikuma vietā un atlaužot dzīvokļa durvis, ugunsdzēsēji glābēji dzīvoklī, kurā bija spēcīgs sadūmojums, atrada 57 gadus vecu vīrieti, kurš tika izglābts un nodots mediķiem. Sadūmojums bija izcēlies degoša dīvāna dēļ. Kopējā degšanas platība bija 2m2. Iespējamais ugunsgrēka iemesls ir neuzmanīga smēķēšana. 

Šonakt, plkst. 01:47, VUGD saņēma informāciju, ka Rīgā, Kanāla ielā, ir izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg metāla angārs – saimniecības ēka 300m2 platībā un augstsprieguma elektrības stabs 7m2 platībā. Iespējamos ugunsgrēka iemeslus noskaidros Valsts policija.

Lai izvairītos no liela nelaimes, VUGD aicina cilvēkus nebūt vieglprātīgiem un smēķējot ievērot drošības noteikumus:
• Nesmēķējiet gultā, dīvānā, sēžot krēslā vai blakus viegli uzliesmojošiem priekšmetiem;
• Vienmēr kārtīgi nodzēsiet cigareti un izmetiet to tikai tam speciāli paredzētā vai ierīkotā vietā. Nekad nemetiet izsmēķi atkritumu urnā vai ārā pa logu. Jūsu izmestā nenodzēstā cigarete var iekrist kaimiņa balkonā vai dzīvoklī un izraisīt ugunsgrēku.
• Ja Jūs smēķējat uz balkona vai pie atvērta loga dzīvoklī, pārliecinieties, ka telpā nav viegli uzliesmojoši priekšmeti un ka pelnutrauks atrodas aizvējā, lai dzēšot cigareti dzirksteles neizraisītu ugunsgrēku.

 
2011.gada 28.septembrī
Sagatavoja:
Viktorija Šembele
VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste
Tel. 29468106
E-pasts: Viktorija.sembele@vugd.gov.lv


Atpakaļ