2011.gada 27.septembris uz valsts robežas un valsts iekšienē

28.09.2011

Aizvadītajā diennaktī, šā gada 27.septembrī, Valsts robežsardzes amatpersonas uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatējušas 29 likumpārkāpējus.


Uz ārējām robežām konstatēti 15 robežpārkāpēji.

  • Rīgas pārvaldes Tirdzniecības ostas robežkontroles punktā, veicot ar prāmi no Stokholmas ieceļojošo pasažieru profilēšanu, aizturēts kāds Lietuvas pilsonis, kurš robežsargiem uzrādīja viltotu Lietuvas vadītāja apliecību. Dokumenta padziļinātās pārbaudes laikā apstiprinājās, ka dokuments ir viltots, turklāt arī Lietuvas kolēģi apliecināja, ka personai Lietuvā nav izsniegta vadītāja apliecība. Savukārt Lidostas „Rīga” robežkontroles punktā ar viltotu Rumānijas identifikācijas karti aizturēta ar avioreisu no Atēnām ieceļojoša Afganistānas pilsone. Abos gadījumos par viltotu dokumentu izmantošanu uzsākti kriminālprocesi.
  • Daugavpils pārvaldes Silenes robežkontroles punktā robežsargi atteikuši ieceļošanu Latvijā 3 Gruzijas pilsoņiem, jo ārzemniekam nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas.
  • Rīgas pārvaldes Lidostas „Rīga” robežkontroles punktā un Ludzas pārvaldes Terehovas robežkontroles punktā aizturēti 2 Ukrainas un 2 Krievijas pilsoņi, kuriem, izceļojot no valsts, konstatēti uzturēšanās nosacījumu pārkāpumi.
  • Rīgas pārvaldes Lidostas „Rīga” robežkontroles punktā un Ludzas pārvaldes Zilupes dzelzceļa robežkontroles punktā izceļošana no valsts liegta 3 Latvijas valsts piederīgajām, kuru pases saskaņā LR MK 13.11.2007. noteikumu Nr. 775 „Pasu noteikumi” 51.punktu no 2010.gada 1.novembra nav derīgas ceļošanai ārpus Šengenas valstu zonas.
  • Par robežšķērsošanas vietas režīma pārkāpumiem aizturēti 1 Latvijas un 1 Lietuvas pilsonis. Latvijas pilsonis Ludzas pārvaldes Grebņevas robežkontroles punktā neievēroja norādījuma zīmes un amatpersonu norādījumus, savukārt Lietuvas pilsoni konstatēja Ventspils pārvaldes Kurzemes dienesta Liepājas nodaļas robežsargi Liepājas ostas slēgtajā teritorijā bez ostas pārvaldes izsniegtas caurlaides.
  • Par pierobežas joslas režīma pārkāpumu Daugavpils pārvaldes Robežnieku robežapsardzības nodaļas atbildības teritorijā aizturēts Latvijas pilsonis. Vīrietis pierobežas joslā atradās bez personu apliecinošiem dokumentiem.

Valsts iekšienē konstatēti 8 likumpārkāpēji:

  • Veicot imigrācijas kontroles pasākumus, robežsargi par ieceļošanas vai uzturēšanās noteikumu pārkāpumiem aizturējuši 3 Lietuvas, 2 Latvijas, 1 Krievijas, 1 Libānas un 1 Igaunijas pilsoni. Likumpārkāpēji administratīvi sodīti.

Transportlīdzekļu ekspluatācijas jomā Valsts robežsardzes amatpersonas konstatējušas 3 pārkāpumus. 3 Latvijas valsts piederīgie, ar transportlīdzekli šķērsojot valsts robežu, vai atrodoties pierobežā, nevarēja uzrādīt derīgus transportlīdzekļa dokumentus.

Ludzas pārvaldes Zilupes dzelzceļa robežkontroles punktā par tabakas izstrādājumu nelikumīgu pārvietošanu aizturēti 1 Krievijas un 2 Lietuvas pilsoņi. Personas ieceļojot ar vilcienu no Maskavas Latvijā slēptā veidā mēģināja ievest alkoholu un cigaretes ar Krievijas Federācijas akcīzes markām. Sadarbībā ar muitas amatpersonām kopumā tika izņemts degvīns 3 litri „Nemirof Medovaja”, 1 litrs „Ruskij konjak”, 0.5 litri „Konjačnaja”, 0.5 litri „Žuravļi” un 0.5 litri „Talka”, 160 cigaretes „Marlboro”, 400 cigaretes „Prima Peterskaja”, 1860 cigaretes „Saint George”, 2000 cigaretes „Winston” un 6000 cigaretes „Next”.


Informāciju sagatavoja: Kristīne Pētersone,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Administratīvās pārvaldes Koordinācijas un sabiedrisko attiecību nodaļas galvenā inspektore, tālrunis 67075739, 28364592, kristine.petersone@rs.gov.lv.
 


Atpakaļ