Aizturēti vēl trīs ķīnieši ar viltotiem dokumentiem

29.09.2011

Trešdien, 28.septembra rītā Zilupes dzelzceļa robežkontroles punktā robežsargi, veicot ar pasažieru vilcienu no Maskavas ieceļojošo pasažieru robežpārbaudi, uz aizdomu pamata par viltotu Malaizijas pilsoņa pasu izmantošanu aizturēja 3 Ķīnas Tautas Republikas pilsoņus. Kopā ar ķīniešiem tika aizturēts arī iespējamais personu pārvietotājs – kāds 1970.gadā dzimušais Malaizijas pilsonis.


Pret Ķīnas Tautas Republikas pilsoņiem par viltotu dokumentu izmantošanu uzsākti kriminālprocesi, savukārt pret Malaizijas pilsoni kriminālprocess uzsākts par personu nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai.

Aizturētie vīrieši ievietoti Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Rēzeknes iecirkņa Īslaicīgas aizturēšanas vietā, turpinās izmeklēšana.

Jāatzīst, ka pēdējo divu nedēļu laikā šis ir jau otrais gadījums, kad tiek aizturētas personas ar viltotām Malaizijas pilsoņu pasēm. Pirmais gadījums tika konstatēts šā gada 19.septembra rītā, kad līdzīgi kā šoreiz pasažieru vilcienā no Maskavas Zilupes dzelzceļa robežkontroles punkta robežsargi atklāja 6 personas ar Malaizijas pilsoņu pasēm. Uz aizdomu pamata par viltotu dokumentu izmantošanu tika uzsākti kriminālprocesi. Ekspertīzes rezultātā noskaidrojās, ka piecas no sešām uzrādītajām Malaizijas pilsoņu pasēm ir viltotas. Pret Malaizijas pilsoni process par viltotu dokumentu izmantošanu tika izbeigts un vīrietis atgriezts uz Krieviju, savukārt attiecībā uz piecām ķīniešu valodā runājošajām personām turpinās izmeklēšana, tiem piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.


Informāciju sagatavoja: Kristīne Pētersone,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes

Administratīvās pārvaldes Koordinācijas un sabiedrisko attiecību

nodaļas galvenā inspektore, tālrunis 67075739, 28364592, kristine.petersone@rs.gov.lv
 


Atpakaļ